Wyjątkowość przede wszystkim

Wielu komentatorów rzeczywistości podkreśla, że świat jest zalewany przez tworzoną masowo tandetę. Ciężko generalnie wskazać winnych tego procederu – wydaje się, że wielką rolę mają tu: postęp technologiczny, rozwój gospodarczy oraz większość ludzi bez przyzwoitego gustu.

Sporo znaczy tu też skokowa globalizacja – tanie i tworzone taśmowo artykuły z biednych państw (między innymi z Chin) trafiają do zasobnych państw, zwalczając droższe i wytwarzane ręcznie dobra. Osoby, które chcą, by ich lokum (zobacz ofertę na mieszkania archicomu księże wielkie) prezentowało się ze smakiem, powinny postawić tylko na produkty produkowane przez artystów. Nie można gustownie zaaranżować domu, jeśli wszędzie posiada się tandetne rzeczy, hołdujące niskim gustom.

O ile poszukujesz eleganckiej biżuterii, która będzie genialnie wyglądać z twoimi ubraniami, nie zamawiajniczego w sieciowych sklepach lub na jarmarku. Najlepszym nabytkiem jest biżuteria artystyczna ręcznie robiona, którą nabędziesz u samych artystów. Wielu wytwórców takich oryginalnych dóbr ma swoje serwisy sieciowe, na których sprzedaje swoje wyroby. Możesz znaleźć takie witryny, jeśli do wyszukiwarki internetowej wpiszesz frazę „biżuteria artystyczna ręcznie robiona”.

O ile zaś szukasz stylowej zastawy na stół, idealnym zakupem staną się oczywiście ręcznie malowane filiżanki. Tego gatunku małe skarby możesz używać na co dzień w domu albo dać bliskiej osobie. Ręcznie malowane filiżanki to doskonały prezent na każde święto, a szczególnie z okazji ślubu dla zaprzyjaźnionej pary.

Nie zapominaj, że nabywając niepowtarzalne towary, takie jak na przykład biżuteria artystyczna ręcznie robiona, wspomagasz finansowo polskich rzemieślników. To znaczące, ponieważ artyści przygrywają w walce z konkurencją, która zalewa nasz rynek badziewiem. Dobrze jest wspomóc oryginalność, dzięki czemu nasze dzieci za wiek będą podziwiać cudowne wytwory naszej kultury.
Redaktor: M.G.
22/01/08, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.