Dania z jajek i ziemniaków

Kartofle są jednym z najczęściej występujących warzyw polskiej kuchni. Tradycyjny obiad polski składa się z mięsa, kartofli i sałatki. Stanowią one także podstawę popularnych potraw, do których należą na przykład pierogi czy kopytka. Sporą liczbę miłośników posiadają również placki ziemniaczane, przyrządzane z cukrem lub wytrawnie. Różnego typu sałatki i zapiekanki z ziemniaków są dobrym urozmaiceniem codziennego menu. Z kolei jajka spożywane są niemal równie często, w rozmaitych postaciach. Są również niezbędnym dodatkiem do ciast i różnych dań, do których należą choćby naleśniki.

Sałatki i zapiekanki
Zupa krem z ziemniaków, grzybów i sosem sojowym Kikkoman
Jedną z bardziej popularnych sałatek jest sałatka ziemniaczana . Poza ziemniakami może zawierać różne produkty, takie jak jajka, ogórki czy wędliny. Ziemniaki są też jednym z podstawowych elementów lubianej sałatki warzywnej, przygotowywanej najczęściej z dodatkiem majonezu. Sałatki tego typu są bardzo zdrowe i smaczne, poza tym w zasadzie w każdym miejscu robi się je inaczej. Dzięki temu nie ma dwóch takich samych sałatek jarzynowych. Innym interesującym przykładem na potrawę z ziemniakami może być zapiekanka. Stanowi ona dobry pomysł na obiad w formie potrawy na gorąco, lub też na zimno. Dobrze smakuje z takimi dodatkami jak kefir czy śmietana. Zapiekanka taka oprócz ziemniaków zawierać może także jajka, kiełbasę, ser żółty i wiele innych produktów (czytaj tutaj więcej).

Nie możesz się doczekać nowych interesujących treści na ten temat? Mamy do Ciebie fantastyczną informację - kliknij (https://www.gaster-sol.pl/pl/o-firmie/cel-i-misja-firmy) w ten link i delektuj się lekturą.

Ogromnie popularnym daniem z ziemniaków są frytki. Są to po prostu pokrojone na paski i usmażone ziemniaki. Stanowią dobre urozmaicenie w formie dodatku do obiadów.

Zobacz również

Na co zwrócić uwagę szukając dobrej restauracji?

Kulinarny kalejdoskop Zurychu
Istnieje wiele opcji wykorzystania wolnego czasu, szczególnie z ukochaną kobietą. Począwszy od przechadzki po plantach, przez film w kinie, atrakcje wesołego miasteczka, spektakle, do wyjścia do restauracji. Zadaniem faceta w takiej sytuacji jest zagwarantowanie komfortu, interesującego i mile spędzonego czasu dziewczynie – bądź damie – w końcu utarło się, że to on zaprasza ją, nie na odwrót.


Potrawy z jajek Jajka można przyrządzać w bardzo wielu postaciach. Lubianą potrawą na śniadanie jest jajecznica, wykonywana również w różny sposób. Można ją robić z dodatkiem cebuli, kiełbasy, pomidorów oraz innych produktów.

Czy poszukujesz na danej witrynie (bsinspekcja.pl/) czegoś wyjątkowo ciekawego? Zapraszamy w takim razie do nowego artykułu. Trzeba tylko kliknąć w poniższy link.

Jajka można również gotować na twardo i na miękko, jak również smażyć (czytaj więcej). Do smarowania pieczywa najlepsza jest pasta jajeczna. Na wystawny posiłek widowiskową potrawę mogą stanowić jajka faszerowane. Są one nie tylko bardzo efektowne, ale również smaczne. W kraju największą ilość jajek spożywa się w okresie świąt wielkanocnych. Wówczas także jajka się maluje i ozdabia na dużo innych sposobów.
21/09/06, 08:34
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.