Aranżacja kuchni

Wybór mebli do kuchni jest bardzo ważną kwestią. W kuchni bowiem jak nigdzie indziej najbardziej istotną cechą mebli jest ich funkcjonalność. W tym pomieszczeniu wykonywane są czynności związane z przygotowywaniem potraw, do których potrzeba nie tylko wielu potrzebnych przyrządów, ale także wystarczającej przestrzeni. Przestrzeń ta to wszelkiego rodzaju stoły i blaty, gdzie można na przykład rozdrabniać produkty spożywcze.
Warto pamiętać, żeby przy wybieraniu mebli nie kierować się wyłącznie swoim gustem, ale również aspektami praktycznymi. Nie znaczy to oczywiście, że trzeba wybierać meble, które się nie podobają ale są praktyczne. Warto po prostu w przypadku blatów zastanowić się, czy od wyboru białych lepszym rozwiązaniem nie będzie wybór ciemniejszych, ponieważ plamy nie będą na nich tak bardzo widoczne.

Meble na wymiar i w zabudowie

Pomieszczenia kuchenne mają rozmaite kształty i wymiary. W szczególności w obrębie blokowisk nierzadko zdarza się, że są one wyjątkowo małe. W takich przypadkach niezwykle korzystny okazuje się wybór mebli na miarę. Przede wszystkim w kupnie tego typu mebli pomogą fachowcy. Dokonają oni odpowiednich pomiarów i pomogą jak najlepiej urządzić dostępną przestrzeń. Obecnie istnieje tak dużo rozwiązań dla małych pomieszczeń, a niektóre z nich wręcz zaskakują. Korzystnym pomysłem bywa również wybieranie urządzeń do zabudowy. Dzięki temu urządzenia takie jak kuchenka gazowa, chłodziarka, a także ekspres do kawy mogą prezentować się jak pozostałe (meble drewniane janki) kuchenne i pasować do nich. W obydwu przypadkach trzeba liczyć się z większymi kosztami, ale - opinie na nasz temat - w niektórych przypadkach jest to niezwykle opłacalne.

Stół w kuchni

Zobacz również

Jak wybrać najbardziej niezawodne akcesoria? Pamiętajmy, by nie patrzeć tylko na koszt, bo ważna jest także jakość i niezawodność

zelmer
Sprzęt agd jest jak wiemy bardzo potrzebny w niemal każdym domu. Zaliczamy tu pralkę, lodówkę czy kuchenkę. Naturalnie, to niezbędny sprzęt, bo odszukać możemy jeszcze wiele odmiennych przedmiotów, może nie tak niezastąpionych, jak wspomniane, ale coraz częściej widocznych w polskich domach.Takim sprzętem jest na przykład zmywarka. Jednocześnie każdy sprzęt jest zagrożony szybkim zużyciem, więc musimy wybierać jak najlepsze akcesoria.


W zależności od charakteru domu, a przede wszystkim od wymiarów kuchni zależeć będzie, czy w kuchni może znaleźć się stół. Istotne są także preferencje domowników i ich nawyki. Niektórzy bowiem przyzwyczaili się jadać posiłki w kuchni, co umożliwia zaoszczędzenie czasu i siły na noszenie dań i nakrywanie stołu, inni z kolei zwykli jeść posiłki w pokoju jadalnym. Do stołu w kuchni dobiera się odpowiednie krzesła. Kilka lat temu w dużej liczbie polskich domów w kuchni można było znaleźć charakterystyczne narożniki, w siedziskach których znajdowały się skrytki służące do przechowywania różnych przedmiotów. Są one jednak od wielu lat uważane za przeżytek i coraz więcej osób je wyrzuca.
22/03/08, 11:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.