Wybieramy meble ogrodowe – na co zwrócić uwagę, aby cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu?

Coraz cieplejsza pogoda to znak dla właścicieli ogrodów, iż mogą zacząć uprzątać swoje trawniki i zasadzać kwiaty. Muszą także zastanowić się nad należytym miejscem do odpoczynku, jeśli do tej pory nie zaopatrzyli się w stoły z drewna bądź leżaki. Wybierając meble do ogrodu, tak samo jak w przypadku mebli do domu, musimy upewnić się w kilku sprawach, aby nowy nabytek cieszył nasze oczy oraz był użyteczny.
Salon w mieszkaniu
Największe znaczenie ma jakość mebli. Stoły ogrodowe powinny służyć nam i na przyjęciu urodzinowym dla dzieciaków, i podczas spotkania z przyjaciółmi, gdy chcielibyśmy porozmawiać lub wypić kawę pod gołym niebem. To samo dotyczy krzeseł oraz innych elementów małej architektury, za którymi się rozglądamy – nie zawsze będą stać w przyjaznych dla siebie warunkach, z tej przyczyny muszą być odporne na deszcz oraz mocne słońce. Dobrze też, by nie były za lekkie, ponieważ nawet leciutki wietrzyk będzie mógł je przewrócić. Z przeciwnej strony nie mogą być za ciężkie, albowiem przeniesienie ich będzie dla nas ogromną trudnością oraz zawsze będziemy potrzebować kogoś do pomocy. Najlepiej jest wybierać stoły (jeszcze więcej) i krzesła z drewna, jakie po odpowiednim zabezpieczeniu mogą służyć nawet wiele sezonów - TU. Jednak jeśli lubimy zmiany oraz każdego roku chcielibyśmy cieszyć się nowym wyglądem ogrodu, od nieco zbyt kosztownego na takie metamorfozy drewna korzystniej jest odejść na rzecz rattanu, wikliny lub plastiku. Wiklinowe sofy sprawdzą się również na tarasie, a dzięki temu, że będą ustawione pod dachem, tak szybko nie stracą koloru. Poza użytecznością i dobrą jakością coraz większe znaczenie dla kupujących ma również design mebli ogrodowych, szczególnie dla tych, którzy jak wcześniej nadmieniono, każdej wiosny myślą, jakie zmiany wprowadzić we własnym ogrodzie. Nie zapominaj tylko, że nie zawsze nowocześnie wyglądające meble będą komfortowe, więc sprawdź je przed zakupem.


Zobacz również

Koncepcje na urządzenie swojego salonu

Aranżacja łazienki
Gdy już dorobimy się swojego domu pragniemy by było ono perfekcyjne. Mamy nareszcie okazję by zrealizować od dawna dojrzewające w naszej głowie koncepcje na wysrój pokoi. Czsami jednak zamiary te muszą być skonfrontowane z możliwością naszego konta, dostępnością wymarzonych mebli i akcesoriów w salonach meblowych i obowiązującą modą. Na które aspekty należy zwrócić szczególną uwagę?

mieszkanie
Chociaż ogród to nie sypialnia, jakiej aranżacja powinna nie zostawiać nic do życzenia, gdyż to tutaj wypoczywamy po całym dniu zmagań, to jeśli będzie ładnie zaaranżowana, również da nam dużo radości - link do serwisu. Nie ma bowiem nic bardziej przyjemnego niż relaks na leżaku, z ulubioną, zimną kawą i przysłuchiwanie się śpiewom ptaków – tak może wyglądać każde popołudnie. Wystarczy, iż dzisiaj wieczorem przemyślisz, na jakich meblach do ogrodu ci zależy i z gotowym planem pojedziesz do sklepu.
18/05/04, 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.