Wybieramy meble ogrodowe – na co zwrócić uwagę, aby cieszyć się relaksem na świeżym powietrzu?

Coraz cieplejsza pogoda to znak dla właścicieli ogrodów, iż mogą zacząć uprzątać swoje trawniki i zasadzać kwiaty. Muszą także zastanowić się nad należytym miejscem do odpoczynku, jeśli do tej pory nie zaopatrzyli się w stoły z drewna bądź leżaki. Wybierając meble do ogrodu, tak samo jak w przypadku mebli do domu, musimy upewnić się w kilku sprawach, aby nowy nabytek cieszył nasze oczy oraz był użyteczny.
Salon w mieszkaniu
Największe znaczenie ma jakość mebli. Stoły ogrodowe powinny służyć nam i na przyjęciu urodzinowym dla dzieciaków, i podczas spotkania z przyjaciółmi, gdy chcielibyśmy porozmawiać lub wypić kawę pod gołym niebem. To samo dotyczy krzeseł oraz innych elementów małej architektury, za którymi się rozglądamy – nie zawsze będą stać w przyjaznych dla siebie warunkach, z tej przyczyny muszą być odporne na deszcz oraz mocne słońce. Dobrze też, by nie były za lekkie, ponieważ nawet leciutki wietrzyk będzie mógł je przewrócić. Z przeciwnej strony nie mogą być za ciężkie, albowiem przeniesienie ich będzie dla nas ogromną trudnością oraz zawsze będziemy potrzebować kogoś do pomocy. Najlepiej jest wybierać stoły (jeszcze więcej) i krzesła z drewna, jakie po odpowiednim zabezpieczeniu mogą służyć nawet wiele sezonów - TU. Jednak jeśli lubimy zmiany oraz każdego roku chcielibyśmy cieszyć się nowym wyglądem ogrodu, od nieco zbyt kosztownego na takie metamorfozy drewna korzystniej jest odejść na rzecz rattanu, wikliny lub plastiku. Wiklinowe sofy sprawdzą się również na tarasie, a dzięki temu, że będą ustawione pod dachem, tak szybko nie stracą koloru. Poza użytecznością i dobrą jakością coraz większe znaczenie dla kupujących ma również design mebli ogrodowych, szczególnie dla tych, którzy jak wcześniej nadmieniono, każdej wiosny myślą, jakie zmiany wprowadzić we własnym ogrodzie. Nie zapominaj tylko, że nie zawsze nowocześnie wyglądające meble będą komfortowe, więc sprawdź je przed zakupem.


Zobacz również

Mała łazienka – problem z aranżacją?

Po okresie komuny zostało Polakom trochę złych kwestii. Najbardziej godną pożałowania z nich są bezdyskusyjnie owoce komunistycznej myśli budowlanej, psujące panoramy wielu miast naszego pięknego kraju. Bloki z wielkiej płyty gromadzą w sobie rzesze obywateli, którzy narzekają na wszechobecne prusaki, cienkie ściany, tandetne wykończenie oraz na brak miejsca. Deficyt miejsca dotyczy szczególnie malutkich łazienek w bloku.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.