Płytki ceramiczne stosowane w łazienkach

mozaika
Łazienka jest miejscem, gdzie spędza się wiele czasu w czasie dnia. Wykonuje się w tym miejscu praktycznie wszystkie codzienne czynności higieniczne. Niezależnie od tego, czy posiada się małe wnętrze czy salon kąpielowy, w którym do wyposażenia należydroga wanna oraz kabina prysznicowa z hydromasażem, jest to pomieszczenie ogromnie istotne. Ważne jest w takim razie, by było urządzone w sposób estetyczny, bezpieczny i podporządkowany indywidualnym gustom dotyczącym stylu czy doboru kolorów. Jednym z najistotniejszych elementów tworzących klimat łazienki są kafelki. Płytki łazienkowe stosowane są zarówno jako posadzki, jak i pokrywają ściany. W obu przypadkach celem jest uniknięcie zawilgocenia ścian i podłoża, którym groziłoby wykorzystanie właściwych dla innych wnętrz rozwiązań. Jak kłaść kafelki w łazience?

Sposób kafelkowania zależy od różnych elementów, między innymi od rozmiarów oraz kształtu wnętrza, jak również od typu kafelków. Dwie podstawowe metody to kafelkowanie prosto oraz w karo. Pierwszy sposób znajduje zastosowanie we wnętrzach o kształtach równych, natomiast drugi – w tych nieforemnych. Trzeba pamiętać o prawidłowym i skrupulatnym wymierzeniu pomieszczenia. Sam proces nie jest bardzo skomplikowany. Przy użyciu niestandardowych rodzajów płytek, jak na przykład mozaika szklana, zmienia się również sposób kładzenia, choć nieznacznie. Do niezbędnych narzędzi zaliczają się klej, fuga, piła do płytek, krzyżyki dystansowe oraz szpachelka. Typy kafelków

Zobacz również

Łazienki przyszłości

W czasie remontowania mieszkania w Łodzi potrzeba zatroszczyć się o niezwykle wielką liczbę kwestii, jak także o dobre dopasowanie do siebie różnorodnych elementów wyposażenia czy zatroszczenie się o sprawne instalacje sanitarne we własnej łazience i o zakup dopasowanej kabiny prysznicowej. Niełatwo dokonać wyboru, mając do dyspozycji ogromną ilość rozmaitych towarów z licznych sklepów i hipermarketów. Dobrze zawsze zrobić wstępną selekcje takich kabin. Najlepszym przedsięwzięciem może okazać się też wpisanie do sieci zapytania łazienki w Łodzi.


Występuje bardzo szeroki wybór zarówno producentów płytek, jak i samych ich gatunków. Rosnącą popularnością|Rosnącym powodzeniem cieszą się kafelki typu Vives Mugat, występujące w rozmaitych wersjach kolorystycznych. Cechą charakterystyczną dla tego wyrobu jest jego połysk. Najchętniej stosowane są w kolorze białym (Blanco). Dostępne są także produkty wielu zagranicznych producentów, które także stają się coraz bardziej powszechne. Jednym z nich jest wykonawca szerokiej gamy materiałów ceramicznych i nie tylko, działająca we Włoszech firma Novabell. Dostępnych jest również wiele wyrobów rodzimych marek.
Redaktor: Rufus
18/06/23, 07:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.