Garść faktów odnośnie grillowania

Podczas pierwszych majowych dni wszędzie organizowane są grillowe przyjęcia. Grillowanie stało się jednym z bardzo popularnych sposobów wykorzystania wolnego czasu przez Polaków. Co przeważnie grillujemy? Które akcesoria będą nam do tego przydatne?

Ważnym, niezastąpionym sprzętem będzie z całą pewnością grill (hiperłącze do strony). Zdecydowanie największą popularnością cieszą się grille na węgiel. Lecz prócz nich w sprzedaży udostępnione są również grille gazowe - zobacz ofertę - i elektryczne. Nie cieszą się one jednak dużą popularnością, gdyż w porównaniu z tymi na węgiel są dużo bardziej drogie. Oprócz grilla potrzebujemy także różnego rodzaju akcesoriów. Bardzo przydatne będą wykonane z aluminium tacki, rozmaite łopatki oraz szczypce. Na grillu upieczemy praktycznie wszystko: mięso, drób i ryby, warzywa oraz owoce. Bezsprzecznie częściej mimo wszystko grillujemy jednak mięsiwo. Na grillu można przygotować również szaszłyki. Niezbędne nam będą do tego patyczki do szaszłyków. Dostępne patyczki do szaszłyków przed nałożeniem na nie produktów warto zamoczyć w wodzie. Bez względu na to, czy na grillu przygotowujemy kiełbasę, produkty warzywne czy owoce musimy wiedzieć o podtrzymaniu odpowiedniej temperatury. Nie pieczmy w zbyt wysokiej temperaturze, w ten sposób grillowane posiłki z pewnością nie są zaliczane do zdrowych.


Zobacz również

Domki letniskowe do wynajęcia

Morze, Bałtyk, Ustka
Domki letniskowe do wynajęcia to dobry sposób na odbywanie urlopu w różnych miejscach. Domki tego rodzaju dostępne są bowiem w bardzo wielu zróżnicowanych okolicach, czy to w pobliżu zbiorników wodnych, czy w pobliżu morza i plaży, czy też w górach. Specyfika i wygląd kwater także będzie zróżnicowany.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.