Garść faktów odnośnie grillowania

Podczas pierwszych majowych dni wszędzie organizowane są grillowe przyjęcia. Grillowanie stało się jednym z bardzo popularnych sposobów wykorzystania wolnego czasu przez Polaków. Co przeważnie grillujemy? Które akcesoria będą nam do tego przydatne?

Ważnym, niezastąpionym sprzętem będzie z całą pewnością grill (hiperłącze do strony). Zdecydowanie największą popularnością cieszą się grille na węgiel. Lecz prócz nich w sprzedaży udostępnione są również grille gazowe - zobacz ofertę - i elektryczne. Nie cieszą się one jednak dużą popularnością, gdyż w porównaniu z tymi na węgiel są dużo bardziej drogie. Oprócz grilla potrzebujemy także różnego rodzaju akcesoriów. Bardzo przydatne będą wykonane z aluminium tacki, rozmaite łopatki oraz szczypce. Na grillu upieczemy praktycznie wszystko: mięso, drób i ryby, warzywa oraz owoce. Bezsprzecznie częściej mimo wszystko grillujemy jednak mięsiwo. Na grillu można przygotować również szaszłyki. Niezbędne nam będą do tego patyczki do szaszłyków. Dostępne patyczki do szaszłyków przed nałożeniem na nie produktów warto zamoczyć w wodzie. Bez względu na to, czy na grillu przygotowujemy kiełbasę, produkty warzywne czy owoce musimy wiedzieć o podtrzymaniu odpowiedniej temperatury. Nie pieczmy w zbyt wysokiej temperaturze, w ten sposób grillowane posiłki z pewnością nie są zaliczane do zdrowych.


Zobacz również

Recepta na niewygodny leżak

ogród zimowy
Wiosna coraz bliżej, a wraz z nią początek sezonu tak lubianych przez nas przyjęć w ogrodzie. Bo chyba nie ma lepszego miejsca na sobotni odpoczynek i imprezy ze znajomymi oraz rodziną. Odpoczynek w ogrodzie sprawia, że stajemy się bardziej wyluzowani, a grill czy podwieczorek przy dobrej pogodzie może trwać wiele godzin. Podczas gdy nasze pociechy bawią się piłką czy grają w gry ogrodowe mamy wreszcie czas, by usiąść wygodnie na leżaku czy w fotelu ogrodowym, poopalać się lub przejrzeć gazetę albo po prostu uciąć sobie regenerująca drzemkę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.