Aromaterapia

Na przyjemną atmosferę składa się niesamowicie wiele czynników. Już przekonaliśmy się, że właściwie urządzone wnętrze może nie tylko polepszyć nam życie, lecz też dobrze się czuć w swoich czterech kątach. Funkcjonalne rozmieszczenie wszystkich akcesoriów w domu pozwala nam nie tylko utrzymywać porządek, ale również oddziałuje w dobry sposób na to jak się czujemy. O wiele milej spędza się czas w elegancko urządzonym pomieszczeniu, w jakim każdy przedmiot ma własne miejsce.
Jak urządzić wnętrze domatora?
Jednakże odpowiednio zorganizowana przestrzeń to nie jedyna rzecz która nam pozwala, by czuć się w swoim domku wspaniale. Już w starożytności odkrywane były wspaniałe wpływy różnych pachnideł - Z powodzeniem stosowano aromaterapię, która nie jedynie koiła zmysły, lecz też potrafiła leczyć rozmaite zmiany w organizmie. Przez kolejne stulecia nauka o tym co miło pachnie była nieustannie ulepszana. Ludzie nauczyli się pozyskiwać przeróżne esencje zapachowe, z jakich sporządzano zadziwiające zestawienia potrzebne w produkcji perfum lub akcesoriów toaletowych.

Podgrzewacz do olejków
Na wschodzie niebywale popularne są kadzidełka. Ich ostry i intensywny zapach posiada rozmaite właściwości. Potrafi idealnie odprężyć lub dokładnie odwrotnie- rozbudzić do działania. Kadzidła są używane niezmiernie często podczas ćwiczeń jogi. Aromaterapia jest łączona z wieloma sposobami masażu. Wtedy nasz organizm wyłącza się i łatwiej przyjmuje dobroczynne właściwości olejków zapachowych - Terapię zapachową uprawia się także w nowożytnych łaźniach. Kąpiel z parą z dodatkiem wonnych olejków wzbogaca doznania i pobudza nasze ciało i umysł.

Zobacz również

E-papieros – niemożliwy wynalazek

Elektroniczny papieros to jeden z ciekawszych wynalazków ubiegłego stulecia. Mimo, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu odkrywca e-papierosa mógłby zostać uznany za wariata, dziś jego pomysł cieszy się popularnością. Na czym polega pomysłowość tego odkrycia? Przede wszystkim na większej liczbie korzyści, niż strat. Tradycyjny papieros, oprócz nikotyny, zawiera w sobie nie mniej niż 200 substancji chemicznych, z których każda oddziaływa niekorzystnie na nasze samopoczucie.


Również na co dzień mamy możliwość sobie fundować takie doznania. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie świeczki o ulubionym zapachu. W sklepach znajdziemy je w rozmaitych formach i wielkościach. Zazwyczaj pełnią one również funkcję dekoracyjną. Co raz częściej wykorzystuje się kadzidła. Zadbajmy o atmosferę również podczas jazdy, kupując zapach do samochodu. Podczas kąpieli możemy skorzystać z olejków lub - odsyłam do tego serwisu - specjalnej soli, która nie tylko zmiękczy naszą wodę, ale również wypełni łazienkę cudownym aromatem.
20/09/09, 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.