Dlaczego wczasowicze tak gromadnie przyjeżdżają do stolicy Tatr, to jest do Zakopanego

Można z całą odpowiedzialnością, powiedzieć, że Tatry zostały rozsławione i to jeszcze w czasach zaborów za sprawą lekarza Tytusa Chałubińskiego. To dzięki jego wysiłkom region tatrzański stał się zakątkiem, do którego już od dawna przybywają kuracjusze. Pacjenci cierpiący na schorzenia płuc są w stanie pooddychać tutaj czystym górskim powietrzem. Jednak to nie walory uzdrowiskowe wspomnianej okolicy bywają powodem, dla którego na południe Polski bez ustanku mkną zatłoczone pociągi, a Zakopianka pozostaje drogą, która często się korkuje.

tatry
Turyści udają się w góry, aby nacieszyć oko malowniczością tatrzańskiej przyrody. Uroki wysokogórskiego krajobrazu przypadną do gustu szczególnie tym, którzy są zameldowani na terenach bałtyckich i na Pojezierzu Mazurskim, gdzie pejzaż prezentuje się zupełnie w inny sposób. Jeszcze na długo przed planowanym terminem wyjazdu każdy urlopowicz szuka dla siebie i swojej familii odpowiedniego noclegu.

Zobacz również

Polskie wesela zyskują popularność za granicą

Ślub na stadionie, młoda para
W ostatnim czasie coraz większa ilość obcokrajowców postanawia zorganizować zaślubiny i wesele w Polsce. Nasz kraj jest w szczególności pociągający dla gości zza zachodniej granicy, gdzie mimo postępującej tendencji do wyrównywania cen, ciągle jeszcze jest drożej niż u nas.


Jeżeli wędrowcy pragną wolny czas spędzić na zielonych szlakach Doliny Chochołowskiej, to w sercu ich poszukiwań znajdą się tanie pokoje w Zakopanem. W takim przypadku mniej liczy się czterogwiazdkowy komfort, a więcej żądza przygód.

Czy uzupełniające materiały odnoszące się do opisywanej tu kwestii będą dla Ciebie pomocne? Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik - to wiarygodne omówienie (https://www.domki-letniskowe.pl/).Kolejną grupą ludzi kierujących się na południe są narciarze i inni amatorzy białego szaleństwa. Cała potrzebna infrastruktura jest nadal rozbudowywana, aby mogła przyjąć jak największą rzeszę urlopowiczów. W ślad za rozbudowywaniem wyciągów narciarskich rośnie także liczba miejsc noclegowych. Ci bardziej bogaci mogą sobie pozwolić na kwaterunek w eleganckich hotelach z pokojami z widokiem na Tatry. Natomiast ci, którym wiedzie się nieco gorzej, wybiorą dla siebie tanie pokoje w Zakopanem. I niekoniecznie okażą się to pomieszczenia w dwugwiazdkowych pensjonatach, ponieważ na rynku znajdziemy także oferty noclegu w kwaterach prywatnych.

Całkiem odrębną grupą osób zafascynowanych Tatrami i ich stolicą stanowią miłośnicy tamtejszej kultury. To właśnie z Zakopanem związani byli znani artyści. W tym miejscu możemy wymienić kompozytora Karola Szymanowskiego albo malarza i pisarza Stanisława Ignacego Witkiewicza. A mieszkańców olbrzymich miast na pewno interesuje lokalny folklor i towary regionalne z oscypkiem na czele. A skoro już zasygnalizowaliśmy typowo kuchenne zagadnienia, to warto również nadmienić o tatrzańskich rarytasach. Prawdziwe i fantastyczne jadło można jednak zakupić jedynie w niektórych knajpach. Nawet na zawsze zatłoczonych Krupówkach trudno kupić dania lokalnej kuchni.
18/12/16, 09:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.