Jak znaleźć właściwe biurko? Trochę pewnych propozycji

Początek roku szkolnego to dla wielu rodziców duże wydatki. We wrześniu czeka ich nie tylko kupienie szkolnej wyprawki, ale często również zakupienie biurka. Jakie musi być odpowiednio dobrane biurko dla ucznia?

żyrandol (tanie oświetlenie łazienkowe) dla ucznia musi być
biurko
przede wszystkim wygodne, jego wymiary powinny być dopasowane do oczekiwań dziecka. Bardzo ważne jest jego szerokość oraz długość. Najwygodniej pracuje się przy biurku, którego tak naprawdę najmniejsza szerokość będzie wynosiła osiemdziesiąt centymetrów, a długość sto dwadzieścia centymetrów. Jednak zdarza się tak mimo naszych usilnych starań ciężko jest znaleźć biurko, które będzie mogło zmieścić się bez najmniejszego kłopotu w pokoju o małym wymiarze. Wtedy odpowiednim rozwiązaniem jest odszukanie biurka na wymiar. Zobacz: oferta biurek na wymiar. Oferowane biurka na wymiar na pewno będą sporo droższe od tych jakie są oferowane w zwyczajnej ofercie sklepów. Czasem jednak od ceny o wiele bardziej ważna jest wygoda i funkcjonalność. Dokonując zakupu odpowiedniego biurka niezwykle często zapominamy, że równie istotne, jak jego ergonomiczny kształt jest miejsce, w którym je ustawimy. Pamiętajmy, że nie można pracować jedynie przy sztucznym świetle. Biurko powinno więc zostać postawione przy oknie. Dobrze stawiając biurko musimy uwzględnić, czy nasze dziecko jest prawo-, czy też leworęczne.
biurko do pracy


Zobacz również

Te gadżety to must have w każdym mieszkaniu

Chłodziarko-zamrażarki marki Liebherr
Jeśli wrócisz pamięcią do czasów Twojego dzieciństwa, niewątpliwie przypomnisz sobie, że na lodówce w Twoim mieszkaniu było sporo różnego rodzaju kolorowych naklejek. Sporo dzieci także teraz zbiera takie magnesy – czasami są one dodawane na przykład do wszelkich produktów spożywczych dla dzieciaków – dzięki temu ich producenci starają się skłonić dzieci do nabywania konkretnych produktów.

W przypadku dzieci posługujących się lewą ręką, prawy bok biurka musi znajdować się przy oknie. W przypadku dzieci praworęcznych ustawiamy biurko odwrotnie. Biurka nie możemypostawić w taki sposób, że siedzące przy nim dziecka zasłaniało sobie naturalne światło. Zawsze więc należy je ustawiać bokiem bądź przodem w kierunku okna. Wymienione wyżej wymiary biurka są idealne raczej dla starszych uczniów. Dla ucznia początkowej klasy tego typu biurko jest tak naprawdę za duże. Jeżeli więc szukamy biurka dla ucznia uczęszczającego do pierwszej klasy, szukajmy modeli o połowę węższych i krótszych. Z biurka o sporych wymiarach maluchowi będzie po prostu źle skorzystać. Równie istotna jest wysokość biurka. Nie może być ono za niskie, bo pracując przy takim biurku maluch nabawi się wad kręgosłupa. Niezwykle dobrze sprawdzają się biurka o regulowanych nóżkach i blacie.
22/03/17, 13:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.