Wiosna - porządki w naszym domu

Gdy nastają pierwsze, ciepłe dni w kwietniu, ludzie momentalnie dobrze się nastrajają. Gdy czuć wiosnę w powietrzu, poprawia nam się nastrój, jesteśmy pełni wigoru, przyjaźnie nastawieni, mamy ciekawe pomysły i zamysły, Każdy z nas zaczyna zmiany w domu, ogrodzie, w swoim życiu. Realizujemy dawno zapomniane plany noworoczne, wszystko widzimy w jaśniejszych kolorach. Pobudkę z zimowego snu umożliwia nam zastrzyk witaminy D, której dostarczają nam promienie słoneczne, a na której braki narażeni jesteśmy w zimnych okresach roku.

Wiosna w ogrodzie
kwiaty
Ci uprzywilejowani, którzy mogą się pochwalić zielonym ogrodem, na wiosnę zaczynają duże prace w nim. Jeśli sadzimy pole z warzywami, to od początku kwietnia musimy zacząć sadzenie pewnych gatunków roślin. Rzodkiewka, rukola, cukinie, fasolka szparagowa, w zależności od gleby i nasłonecznienia, mamy bardzo duże pole do popisu. Osoby bardziej pracowite, zakładają na swojej posesji szklarnie, w których mogą sadzić bardziej egzotyczne rośliny, jak pomidory czy paprykę. Amatorzy dużych gruntów, niekiedy posiadają na ich obszarze drzewa owocowe. Jabłonie, gruszki, morele, brzoskwinie - te wszystkie drzewa wymagają odpowiedniej opieki, zarówno przed jak i po mrozach. Jednak najwspanialsza ozdobą i oznaką że wiosna w ogrodzie na prawdę nadeszła, są kwiaty - więcej na ten tamat na Cudowne, wielobarwne donice z fiołkami, krzewy z kilkoma gatunkami róż, a co najważniejsze - urzekający zapach kwiatów, którego nie zaznamy w kwiaciarni, pełnej sztucznych roślin.

Przydomowe krzątaniny
wymiana opon
Po mrozie nie tylko wywozie (polecamy sprawdź naszą propozycję) budzi się do życia, również nasz dom potrzebuje czasami odrestaurowania. Jeśli mróz był w tym roku bardziej dokuczliwy, niekiedy możemy po zniknięciu śniegu zobaczyć liczne dziury, zarówno na naszym tynku, jak i bruku (kliknij w link). Dzieje się tak w przypadku sporych wahań temperatur, źle zabezpieczone podłoża najnormalniej w świecie pękają i trzeba dokonać ich odnowy na wiosnę. Następnym obowiązkiem każdego pana domu jest wymiana opon z zimowych na letnie (warte przeczytania). Jest to niezwykle istotne, bowiem spory odsetek wypadków na drogach trzeba połączyć z zaniedbaniem przez niektórych tej czynności. Kiedy tylko pojawią się pierwsze, ciepłe dni, każda gospodyni rozpoczyna czyszczenie okien, przy okazji mocno wietrząc dom z zimowego zaduchu. Często decydujemy się w tym okresie na niewielkie remonty, energia nas rozsadza, mamy wiele nowych pomysłów na wystrój wnętrz. Zmieniamy barwę ścian, odnawiamy futryny drzwi.


Zobacz również

Kwiaty na każdą okazje

Wiosenne tulipany
Wiązanka świeżo zerwanych kwiatów rozwesela i poprawia humor i oczywiście dodaje świeżości mieszkaniu. Kwiaty zwykle dostajemy w prezencie, ale też czasami samodzielnie chodzimy po nie do sklepu. Idealnie mieć prywatny kwiatowy ogórek, ale mieszkając w centrum dużego miasta jak kwiaciarnia Wrocław jest jedynym źródłem, w którym da się nabyć kwiaty.

Koniec zimy jest w przyrodzie oznaką powstania nowego życia. Wiosna w ogrodzie rozpoczynana jest rozkwitaniem pierwszych kwiatów, mamy świetne nastroje, motywację do działania, cieszymy się ze słonecznych, znacznie dłuższych dni. Jest to także czas nowych obowiązków - wymiana opon, małe remonty czy reperacje.
18/07/11, 22:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.