Wiosna - porządki w naszym domu

Gdy nastają pierwsze, ciepłe dni w kwietniu, ludzie momentalnie dobrze się nastrajają. Gdy czuć wiosnę w powietrzu, poprawia nam się nastrój, jesteśmy pełni wigoru, przyjaźnie nastawieni, mamy ciekawe pomysły i zamysły, Każdy z nas zaczyna zmiany w domu, ogrodzie, w swoim życiu. Realizujemy dawno zapomniane plany noworoczne, wszystko widzimy w jaśniejszych kolorach. Pobudkę z zimowego snu umożliwia nam zastrzyk witaminy D, której dostarczają nam promienie słoneczne, a na której braki narażeni jesteśmy w zimnych okresach roku.

Wiosna w ogrodzie
kwiaty
Ci uprzywilejowani, którzy mogą się pochwalić zielonym ogrodem, na wiosnę zaczynają duże prace w nim. Jeśli sadzimy pole z warzywami, to od początku kwietnia musimy zacząć sadzenie pewnych gatunków roślin. Rzodkiewka, rukola, cukinie, fasolka szparagowa, w zależności od gleby i nasłonecznienia, mamy bardzo duże pole do popisu. Osoby bardziej pracowite, zakładają na swojej posesji szklarnie, w których mogą sadzić bardziej egzotyczne rośliny, jak pomidory czy paprykę. Amatorzy dużych gruntów, niekiedy posiadają na ich obszarze drzewa owocowe. Jabłonie, gruszki, morele, brzoskwinie - te wszystkie drzewa wymagają odpowiedniej opieki, zarówno przed jak i po mrozach. Jednak najwspanialsza ozdobą i oznaką że wiosna w ogrodzie na prawdę nadeszła, są kwiaty - więcej na ten tamat na Cudowne, wielobarwne donice z fiołkami, krzewy z kilkoma gatunkami róż, a co najważniejsze - urzekający zapach kwiatów, którego nie zaznamy w kwiaciarni, pełnej sztucznych roślin.

Przydomowe krzątaniny
wymiana opon
Po mrozie nie tylko wywozie (polecamy sprawdź naszą propozycję) budzi się do życia, również nasz dom potrzebuje czasami odrestaurowania. Jeśli mróz był w tym roku bardziej dokuczliwy, niekiedy możemy po zniknięciu śniegu zobaczyć liczne dziury, zarówno na naszym tynku, jak i bruku. Dzieje się tak w przypadku sporych wahań temperatur, źle zabezpieczone podłoża najnormalniej w świecie pękają i trzeba dokonać ich odnowy na wiosnę. Następnym obowiązkiem każdego pana domu jest wymiana opon z zimowych na letnie (warte przeczytania). Jest to niezwykle istotne, bowiem spory odsetek wypadków na drogach trzeba połączyć z zaniedbaniem przez niektórych tej czynności. Kiedy tylko pojawią się pierwsze, ciepłe dni, każda gospodyni rozpoczyna czyszczenie okien, przy okazji mocno wietrząc dom z zimowego zaduchu. Często decydujemy się w tym okresie na niewielkie remonty, energia nas rozsadza, mamy wiele nowych pomysłów na wystrój wnętrz. Zmieniamy barwę ścian, odnawiamy futryny drzwi.


Zobacz również

W co musimy zaopatrzyć się przed remontem kuchni? Czy masz już listę potrzebnych materiałów oraz narzędzi?

drzwi
Dobrze wiemy, że kuchnia jest jednym z pomieszczeń w środku naszego domu, w którym spędzamy wyjątkowo wiele czasu. To właśnie w niej w szeregu przypadków przyrządzamy nasze posiłki na cały dzień oraz konsumujemy je w gronie najbliższych. Ze względu na taką prawidłowość chcemy, by nasza kuchnia mogła służyć nam bez problemu przez wiele lat. Niemniej jednak nie zawsze jest to wykonalne. W trakcie używania kuchni mogą się nam niejednokrotnie przytrafić pewne przypadki, jakie w sporej mierze naruszą elementy wyposażenia kuchennego.

Koniec zimy jest w przyrodzie oznaką powstania nowego życia. Wiosna w ogrodzie rozpoczynana jest rozkwitaniem pierwszych kwiatów, mamy świetne nastroje, motywację do działania, cieszymy się ze słonecznych, znacznie dłuższych dni. Jest to także czas nowych obowiązków - wymiana opon, małe remonty czy reperacje.
21/03/04, 07:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.