Wymieniamy podłogę w naszym mieszkaniu

Kiedy zaczynamy remont w naszym domu, zazwyczaj jest to odświeżanie ścian w pokojach. Czasami też zmieniamy kafle. Zazwyczaj jednak planujemy mniejsze przemiany, takie jak na przykład wymiana mebli, czy zmiana dekoracji pomieszczeń. Koncentrujemy się wówczas głównie na drobiazgach. Przemierzamy mnóstwo marketów, czatujemy na wyjątkowe okazje. Jesteśmy w stanie przeglądnąć wiele magazynów dekoratorskich. Często jednak zapominamy o bardzo istotnym elemencie naszych domów, czyli o podłożu. Zwykle zmieniamy je raz na kilkanaście lat lub rzadziej. Choć na co dzień mamy z nią styczność, nie myślimy o niej. A przecież teraz mamy tyle możliwości, by była ona nie tylko praktyczna, ale i zgodna z trendami.
Parkiet z grabu
|W=150]
Możemy wybierać mnóstwo opcji. W pokojach co raz częściej rezygnujemy z klasycznej wykładziny. Wiąże się to z tym, że w sytuacji, gdy się poplami, nie możemy od razu wyczyścić plamy. Często też bywa tak, że zabrudzenia zostają. Dla własnej wygody kładziemy podłogi drewniane producent . Są one najkorzystniejsze dla naszego domu. Drewno charakteryzuje się tym, że oddycha, wpływając na mikroklimat w mieszkaniu. Doskonale eliminuje występowanie roztoczy w naszym domu, a wiemy dobrze, że jest to najczęstszy czynnik alergenny. Zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną.


Zobacz również

Parkiety z drewna

podłogi drewniane
Bardzo ważną częścią każdego mieszkania jest podłoga. Powinna spełniać sporo warunków, by dłużyła prawidłowo i przez wiele lat. Jest dużo typów podłóg. Są one zróżnicowane pod względem miejsca, gdzie będą wykorzystywane. Odmiennych podłóg wymaga charakterystyka kuchni czy toalet, a innych pokój dzienny albo sypialnia. W kuchni i łazience najczęstszym elementem są posadzki, składające się najczęściej z płytek ceramicznych. Pokoje dzienne natomiast to pomieszczenia, w których wykorzystuje się inne rozwiązania. Mogą tam być wykorzystywane dywany albo wyłącznie podłoga. Aktualnie odchodzi się od wykorzystywania dywanów. Najczęściej preferowanym typem są podłogi z drewna, takie jak na przykład parkiety Hajnówka.

parkiet   kambala
Możemy zrobić w mieszkaniu panele, jak i parkiet. Parkiety robi się z różnego rodzaju drzew. Bardzo popularny jest parkiet jesionowy producent. Jesion to dosyć twarde drzewo, przez co parkiet ten będzie wyjątkowo wytrzymały. Jeżeli myślimy się, że parkiety są już niemodne, to bardzo się mylimy. Dużo ludzi decyduje się na tego typu podłoża przez wzgląd na interesujący efekt końcowy. Jeżeli wybierzemy parkiet Hajnówka, będziemy mogli wybrać mnóstwo wzorów, które z pewnością będą chlubą naszych wnętrz. Można również zastosować w naszym mieszkaniu tafle parkietowe, które bez wątpienia stworzą niespotykany klimat. Jest to jednak pomysł dla tych, którzy posiadają obmyślaną koncepcję, parkiet musi bowiem współgrać z wystrojem wnętrza.
Redaktor: Arek
18/06/22, 14:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.