Stare samochody dla pasjonatów historii

Dodge
O tym, że starodawne pojazdy na przykład te opuszczające fabryki amerykańskich fabryk takich jak Oldsmobile czy Dodge, mają serce, wie każdy kto choć raz mógł usiąść za ich kołkiem. Również w naszym kraju mają spore grono swoich wiernych entuzjastów. Radość użytkownika auta z legendą. Zdarza się często, że samochód - hurtownia motoryzacyjna - z którego korzystał nasz prapradziadek przekazywany jest z pokolenia na pokolenie i ostatecznie trafia w nasze ręce. Ze względu na fakt, że kilkadziesiąt lat użytkowania odbija swój ślad na karoserii oraz stanie technicznym takich pojazdów, część z nich może wymagać zabiegów renowacyjnych i wymiany części. Z tego powodu w samochody takie trzeba nieco zainwestować – kwoty mogą być niewielkie, innym razem mogą przewyższyć cenie zakupu całego samochodu.

Popularne amerykańskie samochody

zabytkowy samochód
Z całą pewnością wszyscy słyszeli o markach samochodów takich jak Dodge czy Oldsmobile. Ta pierwsza, to marka amerykańska należąca do koncernu Chrystlera. Marka Dodge powstała w dziewiętnastym wieku, założyli ją bracia John Francis i Horace Elgin. Na początku produkcja ograniczała się do do rowerów i części samochodowych a od 1901r. produkcja całych aut ruszyła pełną parą. Marka bardzo szybko stała się najpopularniejszą w Ameryce, a później i na całą Europę. Również w naszym kraju dodge ma swoich wiernych fanów, wart podkreślenia jest fakt,że, dodge części firmy normcar możemy bez problemu kupić w wyspecjalizowanych sklepach z częściami motoryzacyjnymi.

Kolejnym słynnym amerykańskim producentem samochodów jest Oldsmobile. Jest to jedna z najstarszych marek założona przez Ransoma E.Oldsa w 1897r. Jako pierwsze auta tej marki posiadały automatyczną skrzynię biegów, a produkcja trwała nieprzerwanie do dwa tysiące czwartego roku. Posiadacze aut Oldsmobile mogą być spokojni dostępnością części do swoich zabytkowych modeli, ponieważ oldsmobile części firmy normcar są dostępne od ręki w bogato wyposażonych polskich sklepach motoryzacyjnych a także na portalach o tematyce motoryzacyjnej.

Zobacz również

Jak nie stresować się podczas zakupu mebli

Liczne ładne oraz wygodne krzesła to obecnie coś nieprzeciętnie kluczowego dla niemal każdej osoby, która troszczy się o design swojego lokum, stara nadgonić zmieniające się trendy w meblarstwie. W dwudziestym pierwszym wieku wybór dobrych krzeseł nie jest jednak zazwyczaj sprawą prostą. W globalnej dobie ogromnego pośpiechu oraz codziennego zabiegania chociażby byle łatwe zakupy mebli do nowego mieszkania, mogą wydać się czymś niełatwym, a także bardzo denerwującym. Nie trzeba tracić zdrowia przez tego rodzaju sprawy.


Samochody zabytkowe firmy normcar są czymś więcej niż tylko bezdusznym, muzealnym przedmiotem, ich niezwykły czar związany jest z historią każdego samochodu, która często liczy sobie kilkanaście dekad.
Autor
Podpatrzone na: http://www.normcar.pl/
22/12/06, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.