Stawiamy własny dom

Dużo z nas mierzy się z tematem budowania swojego domu. Jedni powierzają całość wyspecjalizowanym firmom, inni sami biorą się za układanie cegieł. Jeszcze inni szukają pomocy w internecie. Interesujące projekty domów i nie tylko można znaleźć w serwisie budowlanym Projektoskop.

Są tu gotowe projekty domów wykonane przez zawodowe biura architektoniczne. Są idealne dla osób, które interesuje budowa domu od podstaw (co opisane jest tutaj). Baza obejmuje przykładowo projekt domu parterowego, projekty małych domów czy też nowoczesne projekty domów.

Każdy, poszukujący koncepcji na swój wymarzony projekt domu, znajdzie coś dla siebie. Są jednak niektóre rzeczy, które dotyczą wszystkich i nie zależą od stopnia zaangażowania we własną budowę.

Zobacz również

Klimatyzowanie pomieszczeń przemysłowych

elektrownia
W produkcji przemysłowej wykorzystuje się specjalistyczne przyrządy do utrzymania potrzebnych warunków klimatycznych, niejednokrotnie zatrudniając przy tym profesjonalne przedsiębiorstwa, których rola jest wybranie i montaż takich maszyn. Aspekty na które trzeba zwrócić szczególną uwagę to: temperatura i wilgotność powietrza. Każda działalność wymaga odmiennych warunków, jednak maszyny wykorzystywane do ich zachowania są zawsze takie same.


Projekt domu Murena pracowni MTM STYL
Warunki cieplne budynku to przede wszystkim interes tego kto będzie w nim żył a nie budowlańców, ich interesują jak najmniejsze koszty postawienia budynku, tymczasem ocieplenie o którym piszemy to tylko kilka procent całkowitych kosztów. A kiedy zrozumiemy, że ocieplenie budynków to jeden z najistotniejszych tematów decydujących o przyszłym komforcie mieszkania, chętnie skupimy się na tym elemencie inwestycji. Tak naprawdę nie ważne jest to czy paszport energetyczny będzie koniecznym elementem przy odbiorze budynku. Ważne, żebyśmy my czuli się w nim przytulnie. Na pewno temperatura, którą będziemy odczuwać we wnętrzu będzie miała dla nas, jako mieszkańców, duże znaczenie.

Budowniczowie zwracają szczególną wagę na tzw. współczynnik przenikania ciepła. Co z tego, kiedy to pojedyncze spojrzenie nie potrafi objąć szerzej problemu jakim jest komfort cieplny. Nic nie da super-pustak o właściwościach lepszych od metra styropianu, kiedy wiązanie murarskie umożliwiają swobodny przepływ zimna (fachowo powinno mówić się przepływ ciepła, ale trudno użyć tego sformułowania w stosunku do prawdziwego, przenikającego chłodu). Dlatego oprócz samych materiałów i ścian ważne jest ocieplanie wszystkich elementów. Decydujemy się więc o na zakup energooszczędnych drzwi i okien, fachowe i nowoczesne ocieplanie stropów. Aktualnie jest to zawsze brane pod uwagę gdy chodzi o projekty domów nowoczesnych takich jak na właściwie zabezpieczonym przed zewnętrznymi czynnikami wnętrzu możemy zadbać o dalsze podniesienie komfortu przebywania w nim. Miłe w używaniu z pewnością jest ogrzewanie podłogowe . Pozbywamy się kaloryferów i równocześnie zapewniamy sobie ciepło tam, gdzie go najbardziej potrzebujemy – czyli w nogach. Brak kaloryferów docenią wszyscy, którzy projektują nowoczesne pomieszczenia. Modna sypialnia nie zniesie w swoim wnętrzu żeberkowanego stwora. Także niektóre kwiaty, czy meble nie mogą znaleźć się w bezpośrednim sąsiedztwie żeberek. Ogrzewanie podłogowe niweluje nam te wszystkie problemy. Trzeba dać sobie również spokój z przesądami o niemożliwości zastosowania paneli czy dywanów, przy takim ogrzewaniu. Takie przegrody jedynie nieco spowalniają przepływ ciepła, ale z pewnością nie przeszkadzają w ogrzaniu pomieszczenia. Mit o „rozchodzącym" się parkiecie również znika, kiedy zdamy sobie sprawę z tego, że temperatura wody w ogrzewaniu podłogowym praktycznie nie przekracza 40 stopni. Jest to dużo wygodniejsze niż takie ogrzewanie olejowe (przykład na Można znaleźć sporo zestawień w internecie na ten temat.

W takim wnętrzu przydadzą się naprawdę piękne mebelki. Dużo bieżąco jest ich producentów w Polsce i czy to będą meble Black Red White czy z IKEA, jest bez znaczenia. Ważne, żeby zwrócić uwagę na konkretny model i jakość jego wykonania. pustak (pozostałe wiadomości) projekt domu (link)
Podpatrzone na: projektoskop.pl
Redaktor: S.S.
18/07/12, 10:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.