Deska ortopedyczna, butle tlenowe a pierwsza pomoc przedmedyczna

Jednym z wielu przydatnych sprzętów, kiedy pierwsza pomoc przedmedyczna okazuje się niewystarczająca podczas ratowania rannego człowieka, jest deska ortopedyczna. Jest to specjalny rodzaj nosideł, których celem jest usztywnienie uszkodzonych części ciała poszkodowanego. Deska ortopedyczna może służyć też jako pomoc w transporcie chorego.


Jeden z wielu przydatnych sprzętów ratunkowych – deska ortopedyczna
Apteczka samochodowa

Dodatkowo szczególnie użyteczna jest w chwili, gdy na zewnątrz panują niesamowicie trudne warunki atmosferyczne. Usztywnienie, jakim niewątpliwie jest deska ortopedyczna, stosowana jest w momentach, gdy zauważalne lub przypuszczane są obrażenia ciała.

Czy ten tekst jest dla Ciebie ciekawy? Jeśli tak, to wejdź także na pomocne notatki (www.jednosc.pl/prodList,2,pellety-pszenne,PL), które mają intrygujące informacje - one wciągną Cię całkowicie.

Przede wszystkim jednak istotny jest kręgosłup. Jego ewentualne uszkodzenia weryfikuje się na samym początku, dlatego niezwykle istotna jest pierwsza pomoc przedmedyczna w celu wykluczenia obrażeń w tym miejscu.

Butle tlenowe niezbędne nie tylko w himalaizmie
Przyrząd taki, jak ciśnieniomierz nadgarstkowy powinien znajdować się w każdej apteczce, jednak szczególnie u osób, które mają problem z ciśnieniem krwi. Sprężony tlen, jaki zawierają w sobie butle tlenowe, ma na celu zwiększenie zawartości tlenu we wdychanym powietrzu. Podczas wycieczki w góry butle tlenowe mogą uratować wspinającym się życie, ponieważ im wyżej, tym ciśnienie atmosferyczne zmniejsza się. Na przykład na szczytach Himalajów nikt nie może poruszać się bez sprzętu takiego, jakim są właśnie butle tlenowe. Innym typem tego rodzaju urządzeń są butle tlenowe, jakich używa się wtedy, gdy potrzebna jest pierwsza pomoc przedmedyczna. W tym przypadku butle tlenowe nie muszą być szczególnie lekkie. Podobnie – nie ma takich wymagań, by butle tlenowe były wyjątkowo odporne na skutki skutej lodem powierzchni.

Zanim na miejsce przybędzie karetka – pierwsza pomoc (więcej i więcej) przedmedyczna
Jeśli ktoś ma problemy ze zdrowiem, powinien nabyć ciśnieniomierz nadgarstkowy który pozwoli kontrolować ciśnienie krwi i jest szczególnie przydatny do samobadania.
Czynności opisywane w nauce zwanej przysposobieniem obronnym albo po prostu życiem – wedle wyboru – można zdefiniować jako pierwsza pomoc przedmedyczna. Próbując określić, czym ona jest, należy bliżej przyjrzeć się sposobowi przeprowadzania ratunku. Pierwsza pomoc przedmedyczna wykonywana jest w razie wypadku, uszkodzenia ciała albo niespodziewanego ataku, a celem jest uratowanie zdrowia oraz życia osoby poszkodowanej. Szczególnie ważne jest to, by do czasu przyjazdu karetki rannemu zminimalizowano niekorzystne następstwa wypadku.
Redaktor: A.Z.
19/08/20, 07:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.