Co nowego w elektronice?

To, w jaki sposób nasze wnętrza będą oświetlone, zależy od kształtów oraz koloru lamp oraz od ich rozmieszczenia. Światło bywa jak strój – jeśli jest kiepsko zestawione, nie uwydatnia dobrych stron wnętrza, tylko jego niedoskonałości. Każde wnętrze potrzebuje z tego powodu innego potraktowania.
oświetlenie
Najtrudniej jest oświetlić salon. W tym pomieszczeniu toczy się życie rodzinne, odpoczywamy, spotykamy się z przyjaciółmi. Pokój ten oczekuje większego skupienia z naszej strony, z tego powodu potrzebować będziemy różnych lamp. Dobrze sprawdzą się kinkiety – po jednym z każdej strony kominka czy okna.

Jeśli ten wpis Cię zaintrygował, to kliknij ten link, to bardzo użyteczny artykuł, który opisuje pokrewne tematy.

Stojące lampy postawmy przy fotelu, w którym lubimy czytać. Gdy pokój dzienny jest duży i dodatkowo połączyliśmy go z kuchnią - światło zaakcentuje nam kącik do pogawędek oraz relaksu. Warto również zamiast tradycyjnego włącznika zakupić ściemniacze (zobacz na stronie). W obecnych czasach, aby stworzyć nastrój w salonie, nie musimy się ruszać z sofy, gdyż wystarczy, iż zamontujemy owe urządzenie, którym mamy szansę sterować zdalnie za pomocą pilota tudzież ściennego nadajnika. Ściemniacze, inaczej regulowane transformatory pozwalają nie tylko na tworzenie nastroju, ale przede wszystkim na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej.


Zobacz również

Przemyślenia dotyczące wyboru lamp w czterech kątach

Lampa na stoliku w kolorze drewna
Frapującym projektem jest zrezygnowanie ze standardowych rozwiązań – lampy da się montować naprawdę wszędzie. Tak jest w przypadku takich świeżych produktów, jak lampy podłogowe. Rozświetlanie pokoju od podłogi może ułatwić poruszanie się po czterech kątach. Lampy podłogowe mogą działac jako drugorzędne źródło blasku. Gdy są zainstalowane, możesz nocą uruchomić kilka świateł podłogowych, nie uruchamiając głównego oświetlenia. W ten sposób nie przebudzisz wszystkich mieszkańców. Nieduże lampy podłogowe możesz zainstalować również na schodach w lokum – radykalnie zmniejszy to ryzyko okropnego wypadku.

poznaj więcej
Elektronika zapewnia nam również inne rozwiązania, bardzo przydatne w codziennym życiu. Wszyscy znamy zasadę działania popularnego włącznika światła. Wchodzimy do korytarza-włączamy, opuszczamy pomieszczenie-wyłączamy. A co zrobić kiedy mamy zamiar załączać i wyłączać oświetlenie z dwóch różnych miejsc? Wtedy z pomocą przychodzi nam wyłącznik krzyżowy, dzięki któremu podążając do górnej sypialni możemy zaświecić światło „na dole”, a wyłączyć w korytarzu – na górze. A jeśli o sypialni mowa...
W owym pomieszczeniu mamy się wyciszyć, z tego względu idealne będzie światło delikatniejsze. Najlepiej sprawdzi się światło subtelne i ciepłe, o barwie bursztynu. Kinkiety podkreślą kameralną atmosferę, a lampki obok łóżka pozwolą na nocną lekturę. Unikajmy raczej oświetlenia sufitowego. Sypialnia dobrze gdy jest nastrojowa, toteż w tym pomieszczeniu tym bardziej postarajmy się o ściemniacze.
23/10/18, 07:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.