Przestrzeń gastronomiczna w salonie

Kuchnia razem z pokojem gościnnym to opcja dość popularna. Tyczy się to nie tylko niewielkich mieszkań, choć w takim przypadku takie rozwiązanie bywa szczególnie funkcjonalne. W każdym razie, zestawienie tych dwóch pomieszczeń w jedno niesie ze sobą wiele zalet. Dlaczego opłaca się pomyśleć o takim rozwiązaniu?


Kuchnia otwarta na salon
Najważniejsza zaleta zestawienia kuchni z pokojem gościnnym odnosi się do przestrzeni mieszkalnej. Niektórzy podejmują decyzję o usunięciu postawionej wcześniej ściany dzielącej pokój gościnny i kuchnię. Dzięki temu mieszkanie nabiera dużą ilość przestrzeni. Teoretycznie, zdobywamy jedynie powierzchnię, która przypadała na ścianę. W praktyce jednak takie zestawienie pomieszczeń sprawia wrażenie dużo większego mieszkania. Dobrze jest mieć na uwadze, iż większe przestrzenie doskonale współgrają ze stylem nowoczesnym. Inspiracje na ten temat możesz podglądnąć na lovingit.pl (lovingit.pl - zobacz najnowsze aranżacje kuchenne).

Kuchnia zamknięta
Kuchnię jako aneks w pokoju gościnnym docenią również młodzi rodzice. Kiedy trzeba przyrządzić posiłek, a przy tym mieć na oku maluchy, to zadanie takie nie jest łatwe, gdy kuchnia jest osobnym pokojem. Maluchy przy gotowaniu nie będą miały co robić, a obserwowanie dzieci może skończyć się przypaleniem potraw. Za to wtedy, gdy kuchni i salonu nie oddziela ściana - ściana dwuwarstwowa, dzieci mogą się spokojnie bawić w salonie, a rodzić może gotować posiłek bez strachu, jednocześnie uważając na maluchy.

Identycznie przedstawia się kwestia gości. Gdy urządzamy domówkę i przybywa do naszego domu duża ilość przyjaciół, dobrze byłoby dotrzymać im towarzystwa. Dzięki temu, że kuchnia i salon stanowią pojedyncze pomieszczenie, nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotowywać jedzenie i jednocześnie podtrzymać rozmowę z zaproszonymi.
17/11/15, 07:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.