Nie trzeba zatrudniać specjalistów

Jeszcze całkiem niedawno było tak, że wszystkich specjalistów, jakich wymagała nasza zakład, należało posiadać w jej siedzibie. Jednak dziś systematycznie odchodzi się od tego, często wykorzystuje się z możliwości zewnętrznych przedsiębiorstw. Jest to o tyle fajne, iż płacimy im wyłącznie wtedy, jeżeli wykorzystujemy z ich usług, no oraz pewnie że nie musimy dla nich tworzyć stanowiska pracy, co również sporo kosztuje.
Outsourcing IT
To najbardziej opłacalne rozwiązanie

W tym momencie najpopularniejszy jest prawdopodobnie outsourcing usług IT, a więc zamiast posiadać wyuczonego informatyka w szeregach własnej firmy, wynajmujemy firmę zewnętrzną. Jest ona na każde nasze wezwanie, powinna do nas dotrzeć w czasie, który został ustalony w umowie oraz działać tak długo, dopóki problem nie będzie usunięta. Takie rozwiązanie jest także korzystne z tego powodu, iż firmy informatyczne mają sprzęt i możliwości, których przedsiębiorstwo własnemu informatykowi nie - serwis - byłaby w stanie załatwić, ponieważ po prostu nie byłoby jej na to stać i nie byłoby to dla niej opłacalne.

Disaster recovery to świetne rozwiązanie

Zobacz również

70-latek otwarty na nowe technologie

drukarka
Samsung jest globalnym liderem nowych technologii produkującym całą gamę produktów, takich jak sprzęt audio, RTV, kamery i aparaty fotograficzne, telefony komórkowe, sprzęt komputerowy i biurowy, sprzęt AGD oraz rozmaite akcesoria. Firma istnieje od 70 lat i dzięki inwestowaniu w nowe technologie i wdrażaniu wielu innowacyjnych rozwiązań zdobyła uznanie milionów klientów, w dziedzinie telefonii pokonując nawet Nokię. Nic dziwnego, że Samsung ma bogatą sieć centrów serwisowych. Aby wyszukać interesujący nas serwis, gdzie można wysłać taki, a nie inny produkt, wystarczy wejść na stronę WWW firmy, na której dzięki rozbudowanej wyszukiwarce z łatwością odnajdziemy dogodna dla nas lokalizację.


Komputery firmowe przechowują na swoich dyskach dużo istotnych informacji, (obacz: Bramkor Warszawa) wszystko się również na nich może pomieścić, więc niektóre dane są umieszczane na zewnętrzną sieć. Mimo wszystko prawda jest taka, że nigdy nie wiadomo co się może zdarzyć i z powodu zdarzeń zewnętrznych, lub błędu ludzkiego może dojść do uszkodzenia takiej sieci. Z tego powodu odpowiednio założyć system pracy awaryjnej czyli disaster recovery, dzięki czemu nie tylko dalej będziemy mogli funkcjonować, ale również łatwiej będzie uratować to, co było utracone.


Bez informatyki dzisiaj nic nie zdziałamy

Dzisiaj nie ma szansy, aby zakłady nie korzystały z usług oraz wiedzy IT. Działamy na komputerach, korzystamy z Internetu, a to wszystko musi być nadzorowane przez osoby odpowiednio do tego przeszkolone, dzięki którym nasza przedsiębiorstwo może być na bieżąco z najlepszymi sposobami ochrony swoich informacji, a to tym ważniejsze, im ważniejsze dane mamy na swoich komputerach i na zewnętrznej sieci.
18/01/06, 16:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.