O czym powinno się pamiętać, budując domek na wsi?

Domek na prowincji posiada wiele zalet Po czasach intensywnej urbanizacji, wśród mieszkańców polskich miast nastała moda na budowanie domków za miastem, jak najdalej od zgiełku.

Rozwiązanie takie jest już od wielu lat popularne w wielu zakątkach świata, ale raczej uskuteczniane przez wyższe klasy. Obecnie na domek letni, czyli tzw. daczę, stać nierzadko klasę średnią. Mieszkańcy cenią sobie powolność i ciszę wsi, jednak koszt spłaca się niemożliwością korzystania z paru udogodnień.

Po wsiach często nie ma rur z wodą, dlatego też w czasie budowy domku powinno się wykopywać studnie lub własnym kosztem podprowadzić sporo kosztujące rury. Pobocznym kosztem jest również oczywiście podpięcie elektryczności i gazu. Ogrzewanie to nieduży kłopot, piec na gaz lub na węgiel w domu to inwestycja, która się łatwo zwraca. Najistotniejsze przedsięwzięcia to przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków
Oczyszczalnie te wykorzystują procesy biologicznego i mechanicznego uzdatniania. Oba procesy występują w dwóch etapach. W pierwszym, mechanicznym i niewykorzystującym tlenu, odpady fermentują i rozkładają się na materię płynną i ciekłą w specjalnych osadnikach. W kolejnym etapie klargester - oczyszczalnia ścieków wykorzystuje tlenowe reakcje degradacji. Najczęściej używane techniki to drenaż rozsączający, filtr (https://pro-mill.pl) gruntowy i hydrobotanika. Innym rozwiązaniem od przydomowej oczyszczalni ścieków jest toaleta kompostująca. Użyteczna szczególnie dla uprawiających role, bo obok utylizacji nieczystości, otrzymamy niezły kompost.

Marząc o otworzeniu własnej firmy gastronomicznej, takiej jak lodziarnia czy zajazd, trzeba wyłożyć środki na separator oleju, zwany też separatorem tłuszczu. Odpady oleiste z gastronomii nie mogą być usuwane normalnie przez zespół ściekowy, powinny przelecieć przez dodatkowe urządzenia oddzielające.

Widać jak na dłoni, konstrukcja własnego domku to nie jest banalna rzecz. Lecz nie wszystko musi być naszym zadaniem, wiele przedsiębiorstw oferuje pełny zestaw usług, także z zadbaniem o kanalizację i utylizacje. Nie trzeba dodawać,że za dopłatą. oczyszczalnia http://www.maragency.pl/kategoria/oczyszczalnie/variocomp-n-(gminne)/5
18/08/09, 07:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.