Jaka będzie najtrafniejsza domena

Oglądalność naszej witryny w internecie zazwyczaj jest uzależnione w znaczącym stopniu też od jej adresu. Jeśli będzie prosty do zapamiętania, powiązany z działką biznesu w jakiej działamy i stosunkowo krótki, będziemy mieli większe szanse, że ewentualny użytkownik ją zapamięta, nawet jeśli nie będzie miał naszej wizytówki. Mamy wiele opcji przy wyborze domen - np. możemy wybrać darmowe domeny internetowe, lub kupić domeny z wybraną przez nas końcówką.

Zobacz również

Jak wybrać odpowiednią domenę?

Adres www to podstawa na naszej stronie
Liczba użytkowników naszej witryny w internecie zazwyczaj jest uzależnione w ogromnym stopniu też od jej adresu. Kiedy jest prosty do zapamiętania, związany z branżą w której funkcjonujemy i stosunkowo krótki, będziemy mieli spore szanse, że ewentualny użytkownik zapamięta informacje o domenie, nawet jeżeli nie otrzymał naszej wizytówki. A w dzisiejszych czasach naprawdę warto mieć porządną domenę!


Zwykle przedsiębiorstwa wykorzystują darmowe domeny internetowe, z tego powodu, że nazwy firm zwykle są unikatowe. naturalnie żeby zarejestrować taką domenę powinniśmy tak czy inaczej zwrócić się do firmy oferującej sprzedaż domen internetowych i dokonać zakupu. Zazwyczaj zdarza się, że właściciele firm, lub pracownicy działu IT robią to sami. Jeżeli jednak nie wiemy co to jest hosting stron www i w jaki sposób to wszystko działa, dobrze jest zlecić założenie i zaprojektowanie strony internetowej firmie, która się w takich działaniach specjalizuje.

Firma taka prawdopodobni zaleci nam umieszczenie serwisu internetowego na tak zwanej domenie generycznej. To po prostu adres strony zawierający słowa potocznie używane w języku. Przykładem takiej domeny jest na przykład albo Taki adres najczęściej zawiera nazwę towaru, usługi, grupy itp. tego rodzaju domeny czasem osiągają zawrotne ceny, możemy się o tym przekonać, gdy rzucimy okiem na aukcje (platforma handlowa dla firm) domen. Stają się tak drogie, ponieważ opierają się na prostych skojarzeniach. Jeżeli chcemy znaleźć nowy akumulator do auta niejako mimowolnie do głowy wpada nam, by wpisać adres

domeny to podstawa w sieci web
Jeśli chcemy założyć stronę pod takim adresem, a domena została już zakupiona, warto skontaktować się z jej nabywcą - być może będzie chciał ją odsprzedać, szczególnie, gdy nie działa pod tym adresem żadna strona. Czasem trafiają się takie niepowtarzalne okazje. przydaje się wówczas informacja o domenie którą możemy znaleźć na stronie firmy gdzie została zarejestrowana. Nie jest to problemem, zwykle takie informacje są jawne.

Jeśli chcemy mieć stronę właśnie na domenie generycznej, lecz nie możemy się zdecydować która będzie dla nas najlepsza warto przejrzeć możliwości. jeśli wpiszemy wy wyszukiwarkę hasło "tanie domeny generyczne sprzedaż" bez problemu znajdziemy długą listę oraz naturalnie cennik i będziemy mogli zdecydować się na coś odpowiedniego.
Podpatrzone na: sprzedaz-domen-internetowych.pl
Redaktor: Kamil Kubicz
20/05/16, 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.