Jakie pieluchy aktualnie kupić: tetrowe czy jednorazowe?

Jak w każdej branży, również w tej przeważa duża konkurencja. Producenci wytworów dla niemowlaków prześcigają się w dostarczaniu na rynek coraz to innowacyjnych produktów. Rodzice mają coraz cięższy wybór, dlatego że mogą nabyć zarówno pieluchy jednorazowe, jak i pieluszki tetrowe. Również jedne jak i drugie posiadają swoje wady i zalety. Jedne są prezentowane jako pieluszki, które mogą zaoszczędzić czas. Drugie tymczasem są prezentowane jako pieluchy ekologiczne. Które z nich korzystniej opłaca się zakupić?
pieluszki ekologiczne dla dzieci
Pieluszki jednorazowe posiadają co niemiara plusów, lecz zarówno minusów. Ich plusem jest jak najbardziej to, że pozwalają rodzicom oszczędzić sporo czasu, dlatego że nie trzeba ich prać czy prasować. Są tak skonstruowane, że faktycznie dziecko nie odbiera wilgoci moczu, ponieważ jest on wchłaniany przez warstwy pieluszki i przytrzymywany w środku przez wyjątkowy żel. Dlatego też owe pieluszki są kupowane przez wielu rodziców. Na nieszczęście ten typ pieluch ma swoje minusy. Otóż wspomniana jednorazowa pieluszka musi być niezwykle często zamieniana. Nie powinno być tak, że jest zmieniana dopiero wówczas, gdy czuć brzydki zapach. Należy ją wymieniać nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. W przeciwnym wypadku może ona powodować odparzenia skóry dziecka, ponieważ mocz w końcu się przedrze przez warstwę pieluchy. To powoduje, że cena zakupu tych pieluch w skali miesiąca przekracza 200 zł.


Zobacz również

Już dziś sprawdź, jaki producent mebli dla dzieci jest numerem jeden na rynku

meble dla dzieci
Niedawno dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży? Jeśli tak to właśnie aktualnie jest perfekcyjny moment na to, tak aby wyekwipować pokój dla maleństwa. Ewidentnym jest, iż podjęcie tej decyzji nie będzie banalne, jednak musisz zdać sobie sprawę z tego, iż teraz jest najlepszy moment. Z każdym kolejnym tygodniem ciąży będziesz się czuła coraz gorzej, bowiem Twój dzidziuś będzie coraz cięższy i będzie dawał znać o swoim życiu.

Dziecięce pieluszki tetrowe są niewątpliwie o wiele tańsze, bo ich koszt używania wynosi niecałe 100 zł w skali miesiąca. Dlaczego tak jest? Otóż ten typ pieluchy może być wielokrotnie używany. Można go wyprać i wyprasować. A to generuje oszczędność. Ponadto te pieluchy są ekologiczne. Przykładowo pielucha jednorazowa rozkłada się w ziemi przez nawet 500 lat. A pielucha tetrowa znacznie krócej, bo jest wykonana z ekologicznych materiałów. To również gwarantuje zdrowsze oddziaływanie na skórę dziecka. Te pieluchy są znacznie zdrowsze dla dziecka, lecz nie dają takiego komfortu jak jednorazówki. Niemowlę w nich odczuwa wilgoć moczu. Nie musi to być jednak wada, bo niemowlak automatycznie zgłasza zaistniałą sytuację. Tymczasem w pieluszkach jednorazowych nie czuje moczu i dźwiga go w pampersie. A ten ciężar może prowadzić do zniekształcenie chodu niemowlaka.
15/01/05, 10:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.