Do czego potrzebny jest nam nam komin?

Budując budynek musimy nie tylko zadbać o pobudowanie odpowiednich murów z najnowocześniejszych materiałów, tak aby nasz nowy domek spełniał obecne wymagania ochrony środowiska, ale także takie, które umożliwią nam zaoszczędzić finanse przez zmniejszenie strat ciepła. Stosujemy więc rozmaitego typu systemy dociepleń, ponieważ pragniemy aby nasz budynek był komfortowy a zarazem niedrogi w utrzymaniu.


Projektując budowę dom przewidujemy również jaką metodą będziemy go ogrzewać. Sposobów jest wiele. Można zastosować piec CO lub nagrzewanie gazowe. Jednak można także zastosować nowoczesne kominki kamień do ogrodu z nadmuchem, który przez systemy kominowe będzie rozprowadzać gorące powietrze po wszystkich pomieszczeniach.
Dobrze od razu zaprojektować budowę odpowiedniego dla naszych potrzeb komina, który skutecznie odprowadzi z naszego domku spaliny wytwarzane przez wybrany piec lub oczyszczalnia biologiczna na ekodren.pl kominek. By było to bezpieczne, należy stosować odpowiednie budulce, w tym specjalne pustaki kominowe na stropy teriva, które są odporne na nieszczące spaliny. System kominowy musi być dostosowany do rodzaju pieca jaki będzie w budynku zamontowany tak, żeby oba te elementy współpracowały z sobą w sposób bezawaryjny i bezpieczny.
Murowanie ścian z pustaków ceramicznych

Przepisy prawa budowlanego - prócz wybudowania komina - wymagają, by we wnętrzach bez okien (takich jak toaleta piwnica bądź aneks kuchenny) wykonano odpowiedni system wentylacji, doprowadzający do wnętrza świeże powietrze oraz odprowadzający powietrze zanieczyszczone na zewnątrz budynku. Najczęściej wykorzystuje się w podobnych przypadkach wentylację grawitacyjną, która polega na wykorzystaniu różnic temperatur pomiędzy powietrzem wewnątrz i na zewnątrz budynku. Ponieważ - jak wiadomo - gorące powietrze jest lżejsze niż zimne, dokonuje się obieg powietrza.


W miejsce gorącego do budynku dostaje się chłodne, a gorące uchodzi na zewnątrz. Proces ów powtarza się nieprzerwanie. Aby jednak system ten mógł działać prawidłowo, potrzebne będą specjalne pustaki ścienne. Są one stworzone tak, aby w przewodzie wentylacyjnym dokonywała się samoczynnie wymiana powietrza.
Efektywne funkcjonowanie systemu kominowego i systemu wentylacji jest niezwykle ważne dla zachowania zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców, dlatego warto poświęcić temu tematowi odpowiednią ilość czasu i funduszy.
20/07/21, 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.