Jak teraz pakuje się lizaki, aby skusić klientów do ich kupna

Cukierki bywają tym towarem, który jemy naprawdę często. A do ich zakupu raczej nie trzeba nas nazbyt długo nakłaniać, co jednakże nie zwalnia wytwórców batonów od reklamowania się praktycznie w każdym miejscu. Różnokolorowe bilbordy lub śmieszne spoty w nagraniach w internecie to nie jedyne formy agresywnego marketingu. Specjaliści od sprzedaży oddziałują również na naszą podświadomość. Zobaczmy, jaki chwytami się posługują.Pierwszym i najprawdopodobniej najistotniejszym sposobem pozostaje przyciągające wzrok opakowanie.
słodycze
Może jeszcze nie zapomnieliśmy, jak w wieku szkolnym zbieraliśmy opakowania z tabliczek czekolady orzechami. Twórcy dzisiejszych pudełeczek idą krok dalej. Metalowe pudełka po truflach można wykorzystać jako pojemnik na drobną biżuterię. W ten sposób czasem kupujemy słodycze także, a nawet przede wszystkim, ze względu na śliczne i praktyczne opakowanie (szczegóły tu...). Do zadań marketingowych mogą zostać wykorzystane nawet niepozorne patyczki do lizaków (ekstra źródła). Mogą być one całkiem zwykłe, zrobione z plastiku lub z drewna. Te bardziej wymyślne wersje są znacząco bardziej pokaźne i niekiedy przybierają postać... gwizdków. Jednak dla klienta najbardziej istotny jest sam kształt lizaka, jego rozmiar oraz smak, należność, jaką trzeba zapłacić przy kasie, a także rodzaj opakowania. Bądź co bądź patyczki do lizaków schodzą, jak widać, na drugi plan.- producenci nie tyle kierują naszą uwagę na patyczki, ile na sam słodki produkt. W okresie przedświątecznym opakowania słodyczy przechodzą prawdziwe przeobrażenie.


Zobacz również

Surowce do budowy ulic

autostrada
Aktualnie do tworzenia dróg wykorzystuje się dużo rodzajów materiałów sypkich, zwanych ogólnie kruszywem. Kruszywem do budowy drogi może być materiał pochodzenia naturalnego jak żwir lub piasek, które są konieczne jako podstawa każdej nowobudowanej drogi, ale również materiał pochodzenia przemysłowego taki, jak żużel. Materiał ten jest w większości przypadków wykorzystywany jako pokrycie wierzchniej warstwy większej części odmian dróg. Do tworzenia dróg wykorzystuje się również inne tworzywa sypkie, jednak nie są one rozpowszechnione na terenie kraju.

Rażąca czerwień wspólnie z bielą stanowią odcienie dominujące. A najbardziej wdzięcznym nabywcą, w trakcie świąt bożonarodzeniowych i nie tylko, pozostają oczywiście nasze dzieci. To właśnie z myślą o nich producenci zaprojektowali takie pudełka, które sprawiają, że najmłodsi nie mogą przejść obok nich obojętnie. Rozradowani Mikołajowie spoglądają z kolorowych pakunków i równocześnie przekonują, że wnętrze jest równie obiecujące jak opakowanie. Dlatego dzieci wszelkimi sposobami przekonują rodziców do kupna jak największej ilości słodyczy. W takim bogactwie produktów trudno wybić się niepozornym lizakom. Te, które pamiętamy ze swojego dzieciństwa są praktycznie niedostrzegalne. Teraźniejsze lizaki muszą, szczególnie w okresie przedświątecznym, mieć wielkość przynajmniej... kuli śniegowej.
18/12/04, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.