Jak teraz pakuje się lizaki, aby skusić klientów do ich kupna

Cukierki bywają tym towarem, który jemy naprawdę często. A do ich zakupu raczej nie trzeba nas nazbyt długo nakłaniać, co jednakże nie zwalnia wytwórców batonów od reklamowania się praktycznie w każdym miejscu. Różnokolorowe bilbordy lub śmieszne spoty w nagraniach w internecie to nie jedyne formy agresywnego marketingu. Specjaliści od sprzedaży oddziałują również na naszą podświadomość. Zobaczmy, jaki chwytami się posługują.Pierwszym i najprawdopodobniej najistotniejszym sposobem pozostaje przyciągające wzrok opakowanie.
słodycze
Może jeszcze nie zapomnieliśmy, jak w wieku szkolnym zbieraliśmy opakowania z tabliczek czekolady orzechami. Twórcy dzisiejszych pudełeczek idą krok dalej. Metalowe pudełka po truflach można wykorzystać jako pojemnik na drobną biżuterię. W ten sposób czasem kupujemy słodycze także, a nawet przede wszystkim, ze względu na śliczne i praktyczne opakowanie (szczegóły tu...). Do zadań marketingowych mogą zostać wykorzystane nawet niepozorne patyczki do lizaków (ekstra źródła). Mogą być one całkiem zwykłe, zrobione z plastiku lub z drewna. Te bardziej wymyślne wersje są znacząco bardziej pokaźne i niekiedy przybierają postać... gwizdków. Jednak dla klienta najbardziej istotny jest sam kształt lizaka, jego rozmiar oraz smak, należność, jaką trzeba zapłacić przy kasie, a także rodzaj opakowania. Bądź co bądź patyczki do lizaków schodzą, jak widać, na drugi plan.- producenci nie tyle kierują naszą uwagę na patyczki, ile na sam słodki produkt. W okresie przedświątecznym opakowania słodyczy przechodzą prawdziwe przeobrażenie.


Zobacz również

Jak dobrze kupować zabawki?

Wybranie odpowiednich zabawek dla dzieci nie okazuje się niestety zwyczajowo sprawą łatwą. Czy lepiej kupować w sklepie zwyczajnym, czy też w internetowym, gdzie jest taniej? Aby dobrze dokonać wyboru najlepiej poznać firmy robiące różne zabawki, których produkty można nabyć w tego rodzaju sklepach. sklep internetowy dla dzieci może okazać się znakomitą alternatywą, jaka pozwoli zaoszczędzić czas. Perfekcyjnym posunięciem może okazać się nabycie tylko zabawek popularnych i cenionych przez sporą liczbę dzieci.

Rażąca czerwień wspólnie z bielą stanowią odcienie dominujące. A najbardziej wdzięcznym nabywcą, w trakcie świąt bożonarodzeniowych i nie tylko, pozostają oczywiście nasze dzieci. To właśnie z myślą o nich producenci zaprojektowali takie pudełka, które sprawiają, że najmłodsi nie mogą przejść obok nich obojętnie. Rozradowani Mikołajowie spoglądają z kolorowych pakunków i równocześnie przekonują, że wnętrze jest równie obiecujące jak opakowanie. Dlatego dzieci wszelkimi sposobami przekonują rodziców do kupna jak największej ilości słodyczy. W takim bogactwie produktów trudno wybić się niepozornym lizakom. Te, które pamiętamy ze swojego dzieciństwa są praktycznie niedostrzegalne. Teraźniejsze lizaki muszą, szczególnie w okresie przedświątecznym, mieć wielkość przynajmniej... kuli śniegowej.
18/12/04, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.