Parkiety z drewna

Niezwykle ważną częścią każdego wnętrza jest podłoga. Powinna spełniać wiele warunków, by dłużyła dobrze i przez długi czas. Jest wiele rodzajów podłóg. Są one zróżnicowane pod względem miejsca, w którym mają być używane. Innych podłóg wymaga charakterystyka kuchni czy łazienek, a innych pokój dzienny albo sypialnia.

podłogi drewniane
W kuchni i łazience przeważającym elementem są posadzki, tworzone najczęściej z płytek ceramicznych. Salony natomiast są pomieszczeniami, w których stosuje się odmienne rozwiązania. Mogą tam być używane wykładziny dywanowe lub wyłącznie podłoga. Obecnie odchodzi się od używania dywanów. Najchętniej wybieranym typem są podłogi drewniane, takie jak na przykład parkiet Hajnówka.

Drewno na podłogi
Do produkcji podłóg stosuje się różne rodzaje drewna. Przede wszystkim można je podzielić na odmiany rodzime i egzotyczne. Do drewna rodzimego należą takie gatunki jak dąb, buk czy jesion. Do gatunków egzotycznych zaliczają się takie jak merbau, orzech amerykański czy bambus. Drewno egzotyczne jest bardzo lubiane z uwagi na wygląd, szczególnie na nietypowe barwy. W Polsce jednym z producentów podłóg z drewna jest Hajnówka Parkiety tej firmy dostępne są z takich gatunków drewna jak dąb czy jesion, także obrabiane różnymi metodami, na przykład poprzez wędzenie.

Deski podłogowe i mozaiki
salon
Jednym z oferowanych rozwiązań dotyczących podłóg z drewna jest użycie tak zwanych desek podłogowych. Są to, jak sama nazwa wskazuje, większe elementy z drewna, które łączy się wzajemnie metodą na pióro i wpust. deski podłogowe stanowią rozwiązanie stosunkowo kosztowne. Ich większe wymiary sprawiają także, że łatwo o uszkodzenie czy błąd w czasie montażu, co owocuje dalszymi uszkodzeniami podczas późniejszego użytkowania. Znacznie bardziej bezpieczna i prostsza w montażu jest mozaika parkietowa. Tworzona jest ona tworząc wiele różnych deseni, tradycyjnych i bardziej nowoczesnych. Na przykład producent parkietu Hajnówka oferuje aż pięć typów mozaiki parkietowej wykonanej z drewna dębowego. To zróżnicowanie umożliwia optymalne dopasowanie rodzaju podłogi do każdego pomieszczenia, nadając mu konkretny styl.
Redaktor: Arek
18/10/07, 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.