Właściwy rozwój dziecka

Każdy nieopierzony rodzic powinien zastanowić się nad tym, jak dobrze wychować malucha. To przecież bardzo odpowiedzialne wyzwanie – w czasie wielu lat wychowania formuje się wyjątkowego człowieka. To jasne, że czasami po prostu nie ma sił i łatwiej dać zabawki i uruchomić dziecku bajkę, jednak takie sytuacje nie mogą zdarzać się cały czas. Należy z mocno podkreślić, że oglądanie telewizji nie tylko nie pobudza umysłu dziecka, lecz również jest odpowiedzialne za ogłupianie!

meble   zabawki
Musisz swojemu maluchowi kupić dobre zabawki edukacyjne (obejrzyj zabawki logiczne dla dzieci). Czym się takie rzeczy charakteryzują? Generalnie tym, że mogą połączyć rozrywkę ze stymulacją umysłu. Nie kupuj latorośli głupawych figurek żołnierzy ze spluwami. Sprezentuj mu raczej parę paczek tradycyjnych klocków, z których dzieciak będzie mógł konstruować co tylko zaplanuje. Budowanie niesamowicie stymuluje mózg - mocno ćwiczy regiony mózgu, które są odpowiedzialne za imaginację oraz zdolności manualne. Wiele eksperymentów naukowych udowodniło, że dorośli ludzie, którzy za dzieciaka budowali klockami, odznaczają się o wiele wyższą inteligencją i wyobraźnią od tych osobników, którym źli rodzice włączali kolorowe bajki w tv.

Warto dodać, że najkorzystniej maluchowi ograniczyć całkowicie dostęp do tv. Ciągle wgapianie się w ekran odbiornika jest szkodliwe dla szarych komórek. Zupełnie inaczej jest w przypadku komputera – warto, żeby dzieciak spędził trochę czasu przed ekranem, ale oczywiście przy twojej asyście. W dzisiejszych czasach możliwość obsługiwania komputera i znajomość sieci są cenne. Wiedz także, że gry komputerowe nie są wcale tak straszne, jak to usiłują mówić nam rzekomi specjaliści, a tak naprawdę ignoranci. Oczywiście miej baczenie na berbecia, by nie grał w żadne produkcje, które są wyłącznie dla dorosłych. Własnoręcznie wybierz dla niego atrakcyjną i mądrą grę. Gra wideo może posiadać taki sam stymulujący wpływ na intelekt małego człowieka, co klasyczne zabawki edukacyjne (sprawdź gry edukacyjne od Budowanie - szczegółowe informacje -
20/01/28, 07:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.