W jaki sposób szykownie nakryć stół - interesujące przykłady serwetek

Piękne i szykowne meble to nie wszystko – podając posiłki warto dbać o piękną narzutę lub obrus. Interesujące ozdoby do stołu spełniają różnoraką rolę: ochraniają blat przed zabrudzeniami (szczególnie uciążliwymi, gdy mebel jest wykonany z drewna) , jak również odznaczają się wysokimi walorami dekoracyjnymi.
Nie od dziś powszechnie wiadomo, że styl podawania napojów i posiłków jest istotny przy podejmowaniu gości – eleganckie nakrycie stołu jest w żadnym razie konieczne w trakcie takich uroczystości, jak przykładowo śniadanie wielkanocne, wesele bądź urodziny. Każdy posiłek o wiele ciekawiej smakuje, jeżeli zostaje on podany w eleganckiej oprawie.

Śliczne obrusy i serwety znakomicie wyglądają na komodzie, stoliku kawowym , a także kuchennym stole, a w dwudziestym pierwszym wieku można je odnaleźć w najróżniejszych stylach i wariantach kolorystycznych. Najbardziej znane sztuki, wychodzące spod rąk projektantów , a także zawodowych rzemieślników, charakteryzują się nadzwyczajnym, unikatowym pięknem oraz prawdziwą precyzją.

Spośród ich typów na pewno każdy jest w stanie odnaleźć coś idealnego dla siebie – od klasycznych i wysoce ponadczasowych białych obrusów aż po tematyczne nakrycie stołu (czyli na przykład bożonarodzeniowe). Nie zabraknie także ciekawych rozwiązań dla wielbicieli nowoczesnych, minimalistycznych i praktycznych wnętrz – bardzo popularne są bambusowe maty do podawania japońskich przysmaków oraz obrusy w abstrakcyjne desenie.

nakryty stół
Ładne wyroby tekstylne od dawna były bardzo popularne i tak jest także dzisiaj. Takie materiały, jak misterne koronkowe serwety na stół , jak również (w serwisie) obrusy były dawniej plecione ręcznie, zaś ich wykonywanie stanowiło wysoko doceniane rzemiosło; do chwili obecnej niektóre regiony posiadają swoje własne, unikalne wzory.

Niewielkie serwetki i plecionki wykonane z myślą o kawoszach , jak również do podawania deserów przeważnie są niewielkie, dekoracyjne , jak również zrobione z białej albo (sprawdź przykłady) kolorowej koronki albo eleganckiego drukowanego papieru. Papierowe serwetki warto od czasu do czasu, aby zdobyć lepszy efekt dekoracyjny, ułożyć w kunsztowny sposób – można je poznać przykładowo zgłębiając tajniki origami.


Zobacz również

Aranżujemy łazienkę: co może stać się przydatne?

Łazienka jest bardzo specyficznym pomieszczeniem w naszych domach. Obecna jest w niej bowiem wyższa niż w pozostałych częściach domu wilgotność powietrza. Jednocześnie urządzając ją, nie chcemy rezygnować z jej naprawdę idealnego wyglądu. To właśnie dlatego tak ważne są nie tylko sprzęty, takie jak szafki pod umywalkę, ale również wysokiej jakości materiały wykończeniowe. Po co warto sięgnąć w czasie urządzania łazienki?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.