Turystyka w Polsce, czyli miasta które powinieneś odwiedzić. Co radzą specjaliści

Nowe badania dotyczące turystów odwiedzających Polskę pokazują, że jest to kraj najchętniej odwiedzany przez obywateli krajów położonych w sąsiedztwie – Niemiec, Czech, Ukrainy itp. Od czasu otwarcia granic, coraz częściej przyjeżdżają mieszkańcy dalej położonych państw europejskich – Francji, Hiszpanii, lub Włoch. Kraj sporadycznie zwiedzają turyści spoza kontynentu europejskiego.


w drodze
Najczęściej preferowanymi punktami pobytu gości z zagranicy są duże miasta dysponujące ofertą hoteli na różnym poziomie. Rzadziej są to miejsca często odwiedzane przez Polaków, jak Kazimierz Dolny.

Oczekiwania odwiedzających

Polska zdaniem odwiedzających jest krajem nie zanieczyszczonym, zielonym, posiadającym bogate dzieje i niezwykłe zabytki (sprawdź dobre biura architektoniczne Katowice). Niestety, Polska jest również znana ze złej infrastruktury drogowej oraz małej liczbie portów lotniczych. Najczęściej turysta pragnie odwiedzić zabytki łatwo dostępne i przyjazne osobom obcojęzycznym. Przykładem tego rodzaju obiektu jest zamek w Malborku, który z uwagi na opcję zwiedzania z przewodnikiem władającym językiem angielskim, niemieckim lub rosyjskim zyskał dobrą opinię wśród Zagranicznych turystów. Od jakiegoś czasu w obiekcie tym można również używać darmowych audioprzewodników w wersjach na kilkanaście języków. Powodzeniem cieszą się też wydarzenia kulturalne jak Wratislavia Cantans, Jazz Jamboree czy w ostatnim czasie popularny wśród młodych ludzi Open'er Festival.

Baza noclegowa

Największą popularnością cieszą się międzynarodowe sieci hoteli o niezbyt wysokim standardzie. Odwiedzający częściej bowiem ufają markom już im znanym z kraju pochodzenia, o powszechnie znanych standardach. Tego rodzaju hotele najczęściej ulokowane są w małej odległości od centrum, co dla zwiedzającego jest dodatkową zaletą. Pełną listę hoteli w danej miejscowości można odszukać wyszukując w Internecie przykładowe hasło „noclegi w Gdańsku”. Dużą popularnością cieszą się także przyhotelowe restauracje, oraz punkty gastronomiczne zlokalizowane niedaleko centrum, albo miejsca noclegowego. Badania wykazały, że zwiedzający nie szukają tańszej alternatywy gastronomicznej i nierzadko idą pod tym względem na łatwiznę.


Zobacz również

Zakup nowego mieszkania – o czym należy przede wszystkim pamiętać, zanim wybierze się określoną ofertę?

Opole
Nowe mieszkanie to dla wielu osób duży wydatek, na poczet jakiego są zmuszeni zaciągać kredyt hipoteczny, jaki często spłacają przez większość swojego życia. Nie można się wobec tego dziwić, że każdy młody człowiek mający w planach zakup lokalu, pragnie podjąć faktycznie jak najlepszą decyzję i dokładnie się nad nią zastanawia. Co przede wszystkim należy mieć dzisiaj na względzie, jeśli pragnie się kupić nowe mieszkania opole? Osobiste finanse. Początkowe kroki trzeba skierować do banku, w którym wyliczona zostanie przynajmniej przykładowo zdolność kredytowa, oczywiście w przypadku kiedy zamierza się wziąć kredyt hipoteczny.
17/11/24, 22:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.