Przemyślenia dotyczące wyboru lamp w czterech kątach

Ciekawym projektem jest zrezygnowanie ze standardowych rozwiązań – lampy można zakładać naprawdę wszędzie. Tak jest w przypadku takich nowatorskich wynalazków, jak lampy podłogowe. Oświetlanie pomieszczenia od podłogi może ułatwić chodzenie po otoczeniu. Lampy podłogowe mogą funkcjonować jako poboczne źródło blasku. Kiedy są obecne, możesz w nocy włączyć parę świateł podłogowych, nie włączając górnego oświetlenia. Tak nie wyrwiesz ze snu wszystkich mieszkańców. Nieduże lampy podłogowe możesz zainstalować także na schodach w lokum – efektywnie zredukuje to ryzyko okropnego wypadku.

Wisząca lampa w salonie

Lampa do kuchni (więcej odnajdziesz tu: na stronie) może być identyczna, jak ta w innych pokojach. O ile pragniesz postawić na wyjątkowość, możesz wybrać jakiś totalnie niepowtarzalny egzemplarz. W galeriach meblowych można spotkać lampy, które kształtem przypominają rozmaite warzywa. Jeśli lubisz bardziej standardowe opcje, zakup po prostu taki towar, który barwą koresponduje z resztą aranżacji pomieszczenia.

Oświetlenie w łazience powinno być silne. W takim pomieszczeniu, obok centralnego oświetlenia, dobrze sprawdzą się również lampy podłogowe (więcej o zagadnieniu). Mogą one znacznie uprościć przemieszczanie się po łazience , gdy za oknem ciemno. Jeżeli zebrałeś sporo gotówki do przeznaczenia na wykańczanie wnętrz, zastanów się nad śmiałą ideą umeblowania salonu w dawnym stylu. Antyki będą świetnie prezentować się z ciężkimi kandelabrami z dawnych lat, oświetlającymi salon.


W pokoju młodego człowieka rozsądnie jest umieścić światło, którego siłę można swobodnie regulować. Maluchy zazwyczaj lękają się mroku. Gdy twój podopieczny uważa, że po zgaszeniu świateł pod łóżkiem czai się widmo, dostosowywane oświetlenie będzie dobrym rozwiązaniem. Po przyciemnieniu światła dziecko nie będzie się już obawiało nocnych mar i spokojnie się wyśpi. Takie kontrolowane światło może być też zakładane w innych miejscach – są ludzie nienawidzą dużego blasku.
23/03/12, 07:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.