Węgiel, miedź, sjenit - polskie złoża

Polacy przeważnie zazdroszczą innym krajom, że te posiadają duże złoża bogactw naturalnych. To błąd. Polska także jest w tym gronie i ma spore złoża. Sprawdzimy, co jest u nas wartościowe.

Czarne złoto

złoża naturalne
Polska jest w czołówce europejskiej, tuż za Niemcami, kiedy chodzi o wydobywanie węgla kamiennego. Co oczywiste, w wyniku tego blisko 70% energii produkowanej jest w spalinowych elektrowniach. Budzi to sporewielkie sprzeciwy zielonych, z tego powodu instalowane są do polskich elektrowni nowoczesne filtry i wdrażane są zaostrzenia norm emisji CO2. Również w najbliższych latach jest prawdopodobne że Unia powiększy opłaty na kraje emitujące dwutlenek węgla, przez co może dużo stracić nasz kraj. Obecnie jednak nie ma innego rozwiązania do czasu powstania elektrowni atomowej.

Sjenit

Na pewno nie tak drogi jak srebrny kruszec, to jednak nadal poszukiwany. Sjenit czy też kostka sjenitowa stosowane są do wielu projektów, w branży budowlanej ale nie tylko dzięki czemu znajduje nabywców też za granicą. Przy okazji wydobycia sjenitu kopalnia wydobywa też kruszywo drogowe, na które w ostatnich latach z racji wielu budów, rośnie silnie zapotrzebowanie.

Zobacz również

Najszersza baza ofertowa na noclegi we Wrocławiu

Wrocław
Możliwości proponowane dzisiaj na rynku nieruchomościowym zadziwią niejedną zaciekawioną tematem osobę. Rozbudowane opcje, zaskakująco dopasowane do potrzeb i wymagań klientów propozycje, a także specjalistyczna opieka przez cały proces kupna apartamentów to najważniejsze cechy dzisiejszych agencji nieruchomości.


Miedź

Wydobywane są przez naszą największą firmę KGHM. Polska ma spore złoża miedzi, której ceny na giełdach światowych w minionych 7 latach mocno zdrożały. Co ciekawe, w procesie wydobywania miedzi uzyskiwane jest srebro. Po Indiach Polska jest drugim na świecie producentem srebra.

Jeżeli zaciekawił Cię przedstawiony zagadnienie, poznaj serwis taśma gumowa transportowa, gdzie znajdziesz obszerne informacje. Poszerz swoje wiadomości!Są też inne rzeczy, z których możemy być dumni. Węgiel brunatny może nie jest tak kaloryczny jak węgiel kamienny, ale z tego powodu jest znacznie tańszy a jego wydobycie jest łatwe ze względu na odkrywkową metodę wydobycia. Polska jest także sporym producentem wierzby energetycznej i innych roślin które służą do produkcji paliw energetycznych. kruszywo (bloki skalne)
Podpatrzone na: sjenit.com.pl
Redaktor: S.S.
21/11/11, 08:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.