Światło led

Oświetlenie led jest bardziej oszczędne aniżeli oświetlenie, które mieliśmy jeszcze do niedawna w naszych domach. Ogółem oświetlenie typu led nie króluje jedynie w naszych mieszkaniach. Coraz większa ilość miejscowości podejmuje decyzje o zmianie miejskiego oświetlenia na wspomniane oświetlenie led. Jak można się domyślić jest to bardzo kosztowna inwestycja, ale na pewno po pewnym okresie się zwróci. Czemu?
żarówki
Bo takie oświetlenie będzie zużywało mniej energii. Dodatkowo kierowcy widzą zdecydowaną różnicę, kiedy przejeżdżają po drogach i jadą w miastach oświetlonych ledowymi lampami. Mianowicie światła led nie oślepiają osób za kierownicą. Można powiedzieć, że są im bardziej przyjazne. Ale powracając do oświetlenia led w domach często kupowane są do naszych domów żarówki led mr11. Są one kupowane, bo posiadają charakterystyczne gwinty. Dość często są stosowane w łazienkach, ale bywa, że i w kuchni mamy tego typu kinkiet do tego rodzaju żarówek.

Żarówki led

Zobacz również

Nowości ledowe w reklamie

Światła LED
Światło i źródło światła led to zjawisko elektroluminescencji, a dokładniej zdolnością wydzielania efektów świetlnych kiedy płynie przez nie prąd. Powstaje ono w wyniku przyłożenia diody do stałego napięcia i przepływu przez nie prądu elektrycznego.Ta nowoczesna technologia wymaga zastosowania zaawansowanej elektroniki.


Chyba już w każdym z mieszkań są żarówki led. Niemalże wszyscy zrozumieli, że to oszczędność. Nie dość, że takie żarówki długo świecą, to dodatkowo dzięki nim mniej płacimy za energię. Tak, więc rzeczywiście warto pomyśleć o wymianie starszych żarówek na te typu led, jeżeli zdarzyło się tak, że do teraz jeszcze nie mieliśmy okazji , żeby to zrobić. Należy jednak nie zapominać, że żarówka ledowa jest trochę droższa niż żarówki, które
żarówki
kupowaliśmy dawniej. Jednak w ogólnym rozrachunku, kiedy będziemy pamiętać to, że mniej później będziemy płacić za rachunki za energię, to okaże się, że ta cena nie jest wysoka. We wszystkich sklepach z oświetleniem kupimy żarówki ledowe, w supermarketach też można kupić takie żarówki.

Nie trzeba się również przejmować, że nie będą one pasowały do naszych lamp. Przedsiębiorstwa produkujące żarówki led tworzą je z gwintami, które pasują do tych lamp, które mamy w naszych domach. Nie trzeba zmieniać lamp razem żarówkami. Sporo osób zamartwiało się, że coś może nie pasować, ale na szczęście wszystko jest dobrze przemyślane. Przez, co wymieniając żarówki jesteśmy zdecydowanie na plus bez żadnego, „ale”. Bo oświetlenie led, to nie jedynie dobro dla naszych portfeli, ale również dla środowiska.
23/10/08, 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.