Koncert i zwiedzanie

Polskie agencje koncertowe każdego roku mają coraz szerszą ofertę ciekawych wydarzeń. Stworzenie stadionów na mistrzostwa Europy w piłce nożnej dało możliwości do zapraszania do Polski znanych artystów, gromadzących na swoich koncertach kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Obiekty te zostały wybudowane między innymi w Warszawie, Poznaniu czy we Wrocławiu.
Strategiczne położenie tych ośrodków zachęca koncertowych podróżników do przyjazdu – do Wrocławia często zjeżdżają ludzie z Niemiec i Czech, Poznań stał się muzyczną Mekką dla osób z północnej części kraju, a Warszawa jest chętnie odwiedzana przez mieszkańców krajów za wschodnią granicą. Większość osób przyjeżdżających na koncerty, wraca jeszcze w ten sam dzień. Dużo ludzi postanawia jednak powiązać wyjazd koncertowy ze zwiedzaniem.

Wrocław – miasto spotkań

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii
Dojazd do tego miasta jest niezwykle komfortowy – zarówno autem, jak i pociągiem. W mieście znajduje się również lotnisko. Na przyjezdnych czeka spora ilość urokliwych miejsc wartych zwiedzenia. Fontanna na pergoli, jeden z najwspanialszych ogrodów zoologicznych w tej części Europy, ogród botaniczny czy Panorama Racławicka to tylko niektóre z czekających na turystów atrakcji. Jeden dzień to stanowczo zbyt krótko, żeby zwiedzić wszelkie warte zobaczenia punkty. Z tego powodu też Wrocław jest wyposażony w dobrą bazę miejsc noclegowych. Noclegi we Wrocławiu bywają niedrogie – jest to miasto studenckie, znajduje się lornetki (zobacz odkryj stronę) więc sporo hosteli, a w wakacje można wynająć niedrogi pokój w jednym z domów studenckich. Wrocław oprócz koncertów na stadionie miejskim, ma do zaoferowania wiele innych sal średniej i małej wielkości. Wiele z nich jest znanych w całym kraju z dobrego nagłośnienia.

Poznań również jest gościnny

Zobacz również

Zaplanuj urlop nad morzem

Wyjazdy nad morze są nierozerwalną częścią wakacji dla wielu Polaków. Polskie morze chociaż często wita przyjezdnych nie najlepszą aurą, nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony turystów. Wyjeżdżając w ten obszar naszego kraju należy mieć świadomość tego, że możemy mieć problem z noclegami.


Poznań jest wyposażony w większości w większe i małe sale na koncerty. Brakuje tutaj niestety dobrych sal o przeciętnej powierzchni. Organizatorzy koncertów często ogłaszają tutaj duże wydarzenia. Jest to miasto najbardziej dogodnie zlokalizowane dla zainteresowanych z całego kraju. Można tam również spotkać sporo atrakcji – wspaniały ratusz, Stary Browar czy obiekty sakralne. Noclegi w Poznaniu, tak samo jak w przypadku Wrocławia, nie należą do drogich. W Poznaniu jest dużo hoteli, które służyły za bazę noclegową dla gości z innych krajów w czasie Euro 2012. Są więc tutaj hotele o dużym zróżnicowaniu standardów.
17/08/10, 15:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.