Koncert i zwiedzanie

Polskie agencje koncertowe każdego roku mają coraz szerszą ofertę ciekawych wydarzeń. Stworzenie stadionów na mistrzostwa Europy w piłce nożnej dało możliwości do zapraszania do Polski znanych artystów, gromadzących na swoich koncertach kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Obiekty te zostały wybudowane między innymi w Warszawie, Poznaniu czy we Wrocławiu.


Strategiczne położenie tych ośrodków zachęca koncertowych podróżników do przyjazdu – do Wrocławia często zjeżdżają ludzie z Niemiec i Czech, Poznań stał się muzyczną Mekką dla osób z północnej części kraju, a Warszawa jest chętnie odwiedzana przez mieszkańców krajów za wschodnią granicą. Większość osób przyjeżdżających na koncerty, wraca jeszcze w ten sam dzień. Dużo ludzi postanawia jednak powiązać wyjazd koncertowy ze zwiedzaniem.

Wrocław – miasto spotkań

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii
Dojazd do tego miasta jest niezwykle komfortowy – zarówno autem, jak i pociągiem. W mieście znajduje się również lotnisko. Na przyjezdnych czeka spora ilość urokliwych miejsc wartych zwiedzenia. Fontanna na pergoli, jeden z najwspanialszych ogrodów zoologicznych w tej części Europy, ogród botaniczny czy Panorama Racławicka to tylko niektóre z czekających na turystów atrakcji.

Jeżeli sądzisz, że ten tekst jest warty polecenia, to kliknij także ten odnośnik - tak samo ciekawe informacje odnajdziesz w najnowszej ofercie (https://jadenapodlasie.pl/oferty/atrakcje/inne).

Jeden dzień to stanowczo zbyt krótko, żeby zwiedzić wszelkie warte zobaczenia punkty. Z tego powodu też Wrocław jest wyposażony w dobrą bazę miejsc noclegowych. Noclegi we Wrocławiu bywają niedrogie – jest to miasto studenckie, znajduje się lornetki (zobacz odkryj stronę) więc sporo hosteli, a w wakacje można wynająć niedrogi pokój w jednym z domów studenckich. Wrocław oprócz koncertów na stadionie miejskim, ma do zaoferowania wiele innych sal średniej i małej wielkości. Wiele z nich jest znanych w całym kraju z dobrego nagłośnienia.

Poznań również jest gościnny

Poznań jest wyposażony w większości w większe i małe sale na koncerty. Brakuje tutaj niestety dobrych sal o przeciętnej powierzchni. Organizatorzy koncertów często ogłaszają tutaj duże wydarzenia. Jest to miasto najbardziej dogodnie zlokalizowane dla zainteresowanych z całego kraju. Można tam również spotkać sporo atrakcji – wspaniały ratusz, Stary Browar czy obiekty sakralne. Noclegi w Poznaniu, tak samo jak w przypadku Wrocławia, nie należą do drogich. W Poznaniu jest dużo hoteli, które służyły za bazę noclegową dla gości z innych krajów w czasie Euro 2012. Są więc tutaj hotele o dużym zróżnicowaniu standardów.
19/04/21, 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.