Najlepsze kartki na wszystkie okazje

Karki urodzinowe to zawsze udany dodatek do większego prezentu dla solenizanta. Niestety, obecnie ten niezwykle cenny zwyczaj wysyłania do rodziny życzeń na urodziny odrobinę zaniknął. Czy w dobie Internetu takie na przykład kartki imieninowe są z konieczności skazane na muzealne gabloty?
Nie powinno wcale tak być. Ten stary zwyczaj warto bronić oraz podtrzymywać go wśród krewnych, a szczególnie w kręgach młodego pokolenia. Można przy tym nieraz skorzystać z dobrodziejstw cywilizacji i posłać kartkę mailem. Lepiej oraz oryginalniej jednak zdecydować się na nieco bardziej tradycyjne podejście.

Tradycyjnym elementem obchodzenia każdych niemal urodzin w kulturze europejskiej jest tort - (http://tort-artystyczny.pl/torty-weselne/) urodzinowy, który ozdobiony jest odpowiednimi świeczkami, których ilość odpowiada ilości lat solenizanta. Osoba świętująca dzień urodzindostaje liczne prezenty. Ludzie od setek lat wysyłali sobie dodatkowo życzenia urodzinowe na małych karteczkach papieru z kolorowymi nadrukami, aby sprawić sobie nawzajem przyjemność. Wielu kolekcjonowało takie kartki, choćby kartki urodzinowe, aby pokazywać je swoim potomkom. Tego rodzaju kartki można spotkać w Stanach Zjednoczonych, w Australii Europie. Zwyczaj ten dotarł nawet do najodleglejszych regionów całego świata. Kartki z różnych rejonów z całego globu będą różnić się interesującymi szczegółami, wskazującymi na odmienne rejony kulturowe, czy na pewne rzadkie zwyczaje świąteczne. Tak samo rzecz ma się odnośnie celebrowania dnia imienin. Imieniny jest to zwyczaj świątecznego obchodzenia dnia świętego ,a także błogosławionego z chrześcijańskiego kalendarza. Zwyczaj ten jest szczególnie mocno popularny w Polsce, jest również obecny, również w innych regionach katolickich. Na przykład w Szwecji, w Czechach, Bawarii, Bułgarii, w Grecji, , na Łotwie oraz Węgrzech. Czasem można spotkać regułę, wedle której jest więcej niż jeden święty lub patron danego imienia. Kartki imieninowe należy w tego rodzaju okolicznościach wysyłać solenizantowi w pierwsze imieniny zaraz po urodzinach.

kartki ręcznie robione
W niektórych wypadkach perfekcyjnym posunięciem będzie dostarczenie popularnych oraz cenionych przez grono użytkowników sieci internetowych kartek urodzinowych. Na internetowych stronach można napotkać wiele fajnych ofert umożliwiających zrobienie wspaniałej kartki na różne okazje. Internetowe kartki imieninowe posiadać mogą dodatkowe animacje, a nawet ścieżki dźwiękowe ze znanych filmów. Najlepiej, aby każdy sam sprawdził, jakiego rodzaju kartki dają do wyboru rozmaite portale internetowe i wybrał tą, jaka najmocniej pasuje do gustu estetycznego solenizanta.


Zobacz również

Czas na szaleństwa!

Istnieje dużo dni i okazji, kiedy ludzie obdarowują się wzajemnie. Liczba i rozmieszczenie tych dni uzależniona jest od kraju i regionu. Najczęściej wspominanymi uroczystościami w Polsce są święta Bożego Narodzenia oraz urodziny. Jeszcze jakiś czas temu znacznie popularniejsze było w Polsce świętowanie imienin, obecnie jednak ta tradycja zanika.
18/09/13, 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.