Co zrobić, aby zapewnić pracownikom jak największe bezpieczeństwo w przypadku pracy na wysokościach? Sprawdzamy jakie warunki powinien spełniać sprzęt budowlany!

Bardzo istotną funkcję w czasie pracy na wysokościach spełnia bezpieczeństwo, a w związku z tym należy dokonać wszystkich starań, aby pamiętać o niezbędnych zasadach BHP. Ogromny komfort podczas pracy gwarantują również specjalistyczne urządzenia, które sprawiają, iż praca na budowie jest niezwykle sprawna. Aby dotrzymać wszystkich terminów musimy zapewnić pracownikom dobre warunki pracy.

sprawdź
Bardzo duże znaczenie podczas prac na wysokościach mają wciągarki elektryczne, które pozwalają na komfortowe sięganie po wszelkie przydatne materiały (dowiedz się więcej na polecanej stronie). Wciągarki elektryczne pomagają też bardzo zmniejszyć ryzyko wypadku podczas pracy, do którego może dojść przy własnoręcznym dźwiganiu poszczególnych elementów. W celu zagwarantowanie bezpieczeństwa zaleca się też odgrodzenie budowy od terenu publicznego, na co pozwala ogrodzenie przestawne. Warto mieć na uwadze, iż bezpieczeństwo na budowie (praktyczne wzmocnienie gruntu) dotyczy nie tylko kadry pracowniczej, ale również przechodniów pobliskich chodników lub przejść dla pieszych. Zamieszczając ogrodzenie przestawne możemy mieć pewność, iż żadna osoba nieupoważniona nie wejdzie teren budowy, co może stanowić dla niej wielkie zagrożenie.

Rusztowania
Bezpieczeństwo na budowie jest również możliwe dzięki stabilnym rusztowaniom, za sprawą których pracownicy są w stanie pewnie czuć się w czasie wykonywania wszelkich obowiązków. Musimy zwracać uwagę nie tylko na wysoką jakość surowców, z których wykonane jest rusztowanie, ale także na sposób jego zainstalowania, co warto powierzyć doświadczonym profesjonalistom. Tak samo wciągarki elektryczne, jak też ogrodzenia przestawne muszą być produktami rzetelnych firm, które zapewniają doskonały standard produktów.

Sprawna praca na budowie nie byłaby realna, jeżeli nie doskonale wykwalifikowana kadra. Przed zleceniem pracownikom pracy na wysokościach należy skierować pracowników na specjalne badania, jakie potwierdzą właściwy stan zdrowia specjalistów. Aby pracownik był w stanie wykonywać prace na budowie powinien posiadać on nienaganny wzrok oraz równowagę, gdyż nawet niewielkie odstępstwa od normy mogą być skutkiem wypadku podczas pełnienia obowiązków.
19/05/01, 07:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.