Troszczmy się o zęby

Chyba nie ma drugiego takiego lekarza, którego tak strasznie się boimy. Chodzenie do stomatologa przyprawia nas o dreszcze. Najzabawniejsze jest to, że przed tym lekarzem drżą przede wszystkim dojrzali ludzie. Czy to jednakże dostateczny powód, by nie chodzić do niego wcale? Najświeższe statystyki są wstrząsające. Większość rodaków ma kłopoty ze swoim uzębieniem. Najgorsze jest jednakże to, że także nasze latorośle mają próchnicę.
Gabinet ortodontyczny - ortodontyczny - <div class="content_justify">Dbanie o higienę jamy ustnej jest istotne nie tylko z przyczyn estetycznych. Bardzo często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale nadpsute [TAG=zęby
mogą powodować inne schorzenia. Zacznijmy od tego, że są zbiorowiskiem bakterii, a stąd już niedaleka droga do choroby. Nieleczone zęby gniją, co także nie oddziałuje dobrze na ogólny stan naszego organizmu. Dlatego, dla naszego zdrowia, powinniśmy jak najszybciej rozpocząć leczenie.

Zobacz również

Standardowe problemy z zębami

Na pierwszy ząb własnego dziecka rodzice czekają z utęsknieniem. A kiedy się już pojawi, jest to zawsze duże święto. Kolejnym doniosłym momentem w życiu młodego człowieka jest wyrośnięcie zębów na stałe. I choć nieustannie się o tym mówi, organizuje się przeróżne akcje informacyjne na dany temat, to jeszcze dużo dzieci w naszym kraju ma ogromne problemy z zębami.


Wybielanie zębów - zębów - U dorosłych, którzy zbyt długo odkładali odwiedziny u stomatologa, czasami nie można uratować wszystkich zębów. Straty są zbyt wielkie i należy zęba usunąć. Ale z pozostałymi sprawami kompetentny [TAG=stomatolog
poradzi sobie na pewno. Współczesny gabinet stomatologiczny wiele się różni od tego z czasów naszej młodości. Obecnie jest on uposażony w najnowocześniejszy sprzęt, który łagodzi ból do minimum. Oprócz tego, nauka poszła tak bardzo do przodu, że można już naprawić wielkie ubytki. Stosuje się mnóstwo nowatorskich rozwiązań, jak na przykład implanty Wrocław. Dla ludzi, którzy finansowo mogą sobie na tego typu koszty pozwolić, istnieje stomatologia estetyczna, która jest w stanie przywrócić naszym zębom błysk, a nam pewność siebie. Mnóstwo ludzi ma duże kompleksy na tle własnego uzębienia. Nie od dziś wiadomo, że zdrowy, idealny uśmiech przyciąga innych. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, byśmy mogli się cieszyć gwiazdorskim uśmiechem jak najdłużej.


Zanim odwiedzimy dentystę, warto samemu zatroszczyć się o zdrowe zęby. Podstawowa zasada to mycie zębów po jedzeniu. Jeżeli nie posiadamy przy sobie szczoteczki, można żuć gumę bez cukru lub zjeść jabłko. Używajmy porządnych past. Pamiętajmy również o nitkowaniu przestrzeni między zębami.
18/07/12, 03:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.