Co jest na czasie w budowlance

budowa domu
Trendy dotyczą nie tylko strojów. Trendy zmieniają się tak samo często w przemyśle budowlanym. Jeszcze kilkanaście lat wstecz budynki mieszkalne stawiało się i wykańczało w inny sposób niż obecnie. Powinniśmy wiedzieć jak teraz stawia się budynki, w szczególności jeżeli planujemy budowę swojego domu.

Od kilku lat często wykonuje się sufity podwieszane . Umożliwiają one efektowne przebudowanie na przykład mieszkania w kamienicy – gdy jest wyjątkowo wysokie, lub na odpowiednie rozprowadzenie kabli od świateł, jeśli planujemy montować w pomieszczeniu na przykład halogeny. technologia ta przydaje się też w branży muzycznej. Sale prób i studia zwykle mają obniżony sufit, w dużej mierze po to, aby dało się odpowiednio go odizolować akustycznie. Tego rodzaju twory muszą zostać jednakże odpowiednio zamontowane, aby nie groziło nam żadne niebezpieczeństwo. Każdy remont czy przebudowę powinniśmy zlecać solidnej ekipie.

Kolejnym trendem, który ostatnimi czasy stał się bardziej popularny są noski schodowe. Są to elementy montowane na stopniach, chroniące ich krawędzie i przy tym też antypoślizgowe. Kiedy mamy schody obłożone kafelkami, albo zbudowane z wypolerowanego drewna należy pomyśleć o zainstalowaniu nosków. Nie tylko ochronią stopnie przed uszkodzeniami ale także zagwarantują większe bezpieczeństwo.

budowa domu
Jeśli decydujemy się na postawienie własnego domu, na pewno mamy ziemię. Możemy ją wykorzystać i zamontować pod budynkiem rury odwadniające . Takiego rodzaju drenaż jest wskazany szczególnie w paru sytuacjach. Jeżeli chcemy mieć dom (niezawodne ocieplenie domu) z piwnicą, a poziom wód gruntowych jest wysoki absolutnie powinniśmy to zrobić. Uchronimy się przed napływaniem wody do piwnicy. Także jeśli nasz dom (sprawdź domy szkieletowe) stoi na zboczu zróbmy drenaż. Płynąca z góry woda może spowodować szkody, a za pomocą rur odwadniających uchronimy się przed tego typu wypadkami.

Budowa własnego domu łączy się z projektowaniem, ogromem nakładów finansowych i zwykle też ze sporą porcją nerwów. Żeby uniknąć choćby nerwówki zabierzmy się do tematu ze spokojem, rozplanujmy działania i róbmy wszystko po kolei. Najlepiej zgodnie z aktualnymi trendami. Wtedy nasz dom będzie nie tylko funkcjonalny i bezpieczny ale również piękny i zapewni nam schronienie na długie lata.
Redaktor: Jan Kuc
18/09/09, 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.