Jak w praktyczny sposób można wykorzystywać różne elektroniczne sprzęty, których cały czas przybywa.

W elektronicznych sklepach pojawia się bardzo dużo najróżniejszych gadżetów. Wiele z nich pozostaje gadżetami i użyteczność ich pozostaje na niskim poziomie, a niektóre od samego początku znajdują praktyczne zastosowanie. Do tej ostatniej grupy zaliczają się na przykład tak zwane kamery pułapki. W pierwszej chwili wiele osób się zastanawia, w jaki sposób dałoby się wykorzystać, ale okazuje się, że różnych zastosowań będzie całkiem sporo.

Tego typu kamery służą przede wszystkim do dyskretnego obserwowania jakiegoś terenu. Korzystają z nich przede wszystkim leśnicy do tropienia złodziei drzewa i kłusowników oraz obserwacji zwierząt, ale rosnąca ilość prywatnych osób również je kupuje. Zamontowana przy garażu lub na terenie ogrodu w dyskretny sposób będzie nagrywać wszystko, co się będzie działo, a niekiedy da się na nagraniu naprawdę dużo zobaczyć. Jednym z najbardziej popularnych sprzętów tego typu na rynku jest kamera ltl acorn. W automatyczny sposób reaguje ona na ruch i zaczyna nagrywanie, ma również możliwość pracowania w podczerwieni i w każdych warunkach pogodowych. Innym przydatnym gadżetem, wykorzystywanym tym razem przez właścicieli aut, są lokalizatory GPS. Funkcjonują one w oparciu o działające sieci komórkowe i sygnał z satelity GPS i na tej podstawie określają położenie kontrolowanego samochodu. Przeważnie samochodowy lokalizator gps instaluje się w mało widocznym miejscu w pojeździe,tak żeby w miarę ciężko było go znaleźć. Żeby taki sygnalizator spełniał swoje zadanie, to należy go jeszcze wyposażyć w kartę SIM jakiegoś operatora.


Zobacz również

Innowacje technologiczne będą niezwykle intrygujące

komputer, mysz komputerowa
Powinno się znać swoje prawa

Nie ma znaczenia co pragniemy rozpocząć zrobić, ciągle najistotniejsze będzie to, abyśmy powiedzieli co nam wolno, jakie prawa nam się należą i w jaki sposób mamy szansę to wszystko osiągnąć.

kamera
Jest ona niezbędna do tego, aby urządzenie mogło przesłać swoje położenie. W takim przypadku należy zadzwonić na skonfigurowany numer, a w odpowiedzi dostanie się zwrotną informację z dokładnymi współrzędnymi. Można także ustawić lokalizator w trybie pracy ciągłej, wówczas będzie on cyklicznie przesyłał informację o aktualnych współrzędnych Niezwykle ciekawą funkcjonalnością jest ostrzeżenie o ruchu, taka informacja przesyłana jest w sytuacji, kiedy przedmiot z zainstalowanym lokalizatorem będzie się przemieszczał.
18/07/12, 00:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.