Jak poradzić sobie z problemami małżeńskimi?

Na początku funkcjonowania związku, partnerzy postrzegają siebie bardzo pozytywnie i skupiają uwagę tylko na tym, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnych rzeczach, ale w miarę trwania związku, coraz mniej czasu spędzają na robieniu czegoś razem. Po ślubie, okres miesiąca miodowego się kończy i wówczas bardzo ważna staje się umiejętność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z problemami, nasz związek może uratować terapia małżeńska.
Lekarzowi możesz zaufać
Nie rzadko, kiedy w małżeństwie pojawiają się trudności, partnerzy obwiniają się nawzajem o ich spowodowanie, a stąd tylko jeden krok do kłótni, krytyki albo cichych dni. Wtedy, zarówno w sferze emocjonalnej, jak i fizycznej, zamiast do partnerstwa, dochodzi do utraty zaufania, niedotrzymywania obietnic i braku poczucia bliskości. Problemy małżeńskie dotykają głównie sfery seksualnej, finansów i wzajemnej komunikacji.

Zobacz również

Interesujące projekty konstrukcji wprost od specjalistów

projektowanie
Wybierając dzisiaj projekty konstrukcji, warto stawiać na współpracę z doświadczonymi specjalistami w tej branży. Dopracowanie kolejnych projektów do najdrobniejszego szczegółu powoduje, że satysfakcja klientów tylko rośnie. Stały wzrost popularności oraz satysfakcji wśród klientów przekłada się na szybką rekomendację na rynku. Projektowanie konstrukcji budowlanych lub również stalowych wraz z ekspertyzą profesjonalistów to gwarancja otrzymywania świetnej jakości usług.


Jeżeli trudności nie zostaną rozwiązane, pojawia się samotność i wzajemne uniki. W tej sytuacji, małżonkowie szukają wsparcia emocjonalnego u innych osób, co często prowadzi do rozpadu związku. Zanim do tego dojdzie, warto udać się po pomoc do psychoterapeuty, który pomoże nam spojrzeć na sytuację z innej perspektywy. Aby znaleźć pomoc, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „terapia małżeńska”, można również wpisać miasto, co ułatwi poszukiwanie, np. „http://gabinetpsychologiczny.sos.pl/”.

A co już w tej chwili mogą zrobić osoby, które chcą uniknąć konfliktów małżeńskich? Spokój i powodzenie w związku wymaga dużo wytrwałości, częstokroć sztuki kompromisu. Po ślubie relacje między partnerami zmieniają się, ponieważ nie spotykają się oni co jakiś czas, ale mieszkają razem, muszą dzielić ze sobą przestrzeń życiową, a tym samym akceptować wady partnera uwidaczniające się w życiu codziennym. Najważniejsze, by w takiej sytuacji dbać o to, co dobre miedzy partnerami, skupiać się przede wszystkim na zaletach i wsłuchiwać się w potrzeby drugiej osoby.
Kobieta u lekarza
Zdrowy związek jest możliwy do osiągnięcia, wymaga jednak od każdej ze stron dużo cierpliwości i zrozumienia. Trzeba również pamiętać o tym, że choć małżeństwo jest wspólnotą dwóch osób, to powinno być w nim miejsce na wolność jednostki, dając jej w ten sposób szansę na rozwój osobisty. W relacji partnerskiej, powinniśmy nauczyć się obdarzać miłością drugiego człowieka, a także umieć się otwierać na uczucie, którym obdarowuje nas partner - http://gabinetpsychologiczny.sos.pl/kontakt.html.
13/02/06, 14:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.