Sprzęt piłkarski

Każdy rodzaj sportu wymaga innego wyposażenia. Piłka nożna jest z kolei jednym z najbardziej popularnych sportów na świecie. W ten sposób akcesoria związane z tą dyscypliną są bardzo często pożądane. Podobnie jak w innych grach, również w aspekcie piłki nożnej typ i cechy charakterystyczne konkretnych części sprzętu regulują osobne przepisy.
Ustalone są przykładowo takie elementy jak dźwięk gwizdka sędziego lub wymiary żółtych i czerwonych kartek. Najbardziej istotne dla samych piłkarzy będą jednak regulacje traktujące o sprawach związanych z miejscem do gry. Tak więc boisko piłkarskie musi mieć właściwe wymiary, podobnie jak bramka. Ustalony jest też rozmiar i masa piłki. O popycie na sprzęt do piłki nożnej świadczy częstotliwość wpisywania w wyszukiwarki internetowe fraz w rodzaju „Adidas Adipure”, które to hasło jest modelem butów piłkarskich.

Stroje piłkarskie

Piłka nożna, piłkarz
Na podstawie transmisji rozgrywek piłkarskich z rozmaitych okresów lat można obserwować, jak ewoluował strój do gry w piłkę. Krój takiego ubrania jest specjalnie dopasowany do gry w piłkę nożną tak żeby nie utrudniał poruszania się podczas gry.

Interesuje Cię nasz wpis? Jeśli tak, to zobacz ten użyteczny wpis. Znajdziesz tam materiały, które okażą się dla Ciebie zajmujące.

W odzieży tej niezwykle istotną cechą jest jej przewiewność, dzięki Czemu zawodnicy nie ulegają szybkiemu zmęczeniu. Oddzielną sprawą jest ubiór bramkarza. Jest on bowiem najczęściej dopasowany do sposobu gry bramkarza, a więc jest pomocna w łapaniu piłki. Najbardziej istotnym elementem wyposażenia bramkarza są rękawice. ważne jest, aby pasowały jak najbardziej, by bramkarz czuł się w nich pewnie i był w stanie złapać piłkę.

Buty i ochraniacze

Jak w różnych pozostałych sportach, tak również w piłce nożnej wielką rolę odgrywa obuwie. Sport ten uprawiany jest bowiem na trawie. Buty piłkarskie muszą więc zapewniać wystarczającą przyczepność. Dodatkowo obuwie piłkarskie powinno być w ten sposób produkowane, by ułatwiał posłanie piłki na dużą odległość. Buty tego rodzaju posiadają specjalne korki oraz są uzupełniane twardymi tworzywami. Przykładem mogą być buty Nike Tiempo. Ważne są także ochraniacze na łydki zawodników, które chronią je przed urazami w większej części spowodowanymi przez kopnięcia innych graczy. Ochraniacze również uzupełnione są mocnymi tworzywami.


Zobacz również

Porządne obuwie to podstawa przy aktywności sportowej

Ludzie w podeszłym wieku zazwyczaj bez ustanku narzekają na nowe czasy. Stare czasy były świetne, a obecne, jakie przyniosły komputery, rozwój techniki oraz nowoczesne rozwiązania, są złe, ponieważ cyfryzacja zabiera wakaty ludziom, którzy dawniej musieli mieć dużo więcej na głowie, a dodatkowo sądzą, że urządzenia elektroniczne rozleniwiają i ogłupiają. W pewnych kwestiach należy im oddać honor: społeczeństwo zrobiło się dość mozolne, coraz mniej młodych osób ćwiczy dla czystej przyjemności. Z drugiej strony przypatrzmy się produktom, jakie nowoczesne technologie przyniosły sportowcom i temu, o ile wygodniej, bezpieczniej i korzystniej podchodzić do tego typu sportów jak futbol czy bieganie.
20/03/09, 07:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.