Pokoik dla młodej królewny

Gdy przyszli rodzice wiedzą już, że oczekują dziewczynki, ojcowie wręcz skaczą ze szczęścia. Od zawsze marzyli o słodkiej księżniczce, którą mogą rozpieszczać do granic wytrzymałości i dla której staną się jedynym autorytetem.

lalka barbie
Z pewnością jeszcze podczas ciąży snuliśmy plany względem pokoiku dla dziewczynki. A kiedy stajemy się całkowicie pewni płci naszego maleństwa i dowiadujemy się, że czekamy na córeczkę, można nareszcie przystąpić do niezbędnych prac. W wielu czasopismach wnętrzarskich znajdziemy przykładowe pokoiki dla maluszków, a pośród nich własnie dla małych księżniczek. Pomysłów na jego stylizację jest naprawdę mnóstwo. Kiedyś królowało przekonanie, że jeżeli to dziewczynka, to pokój koniecznie musi być pomalowany na różowo. Jest odcień który kojarzymy z małymi kobietkami przez lalkę Barbie. Ale przecież jest tak wiele innych pięknych kolorów! Na szczęście, bardzo często odchodzi się od tej zasady i pokoje dla naszych córek błyszczą się wszelkimi barwami tęczy. Na pewno nie powinniśmy stosować ciemnych odcieni. Znów powraca do łask uniwersalna biel. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż wtedy możemy zaszaleć z dodatkami.

Jeśli chodzi o meble, to najkorzystniej prezentują się oczywiście te z drewna, ale to nie znaczy, że inny materiał nie jest dobry. Ważne jest to, aby mebelki miały potrzebne atesty. Najistotniejszym meblem jest, rzecz jasna, łóżeczko. W pierwszych tygodniach swojego życia, to właśnie tu nasza gwiazdka będzie spędzała najwięcej godzin. Musi zatem posiadać wygodny materac. Weźmy pod uwagę również to, z jakiej tkaniny została zrobiona poduszka. Nie dopuśćmy, by podrażniła delikatną skórę maleństwa albo wywołała uczulenie.

Zobacz również

fantazja w urządzaniu wnętrza

Skandynawia we wnętrzu
Dom świadczy o właścicielu, jest to sprawa oczywista. Jak więc chcemy być widziani - jako osoby wybierające sprawdzone metody, czy może otwarte na nowości? Jak widzimy własną osobę? Wtedy gdy nie mamy zdolności graficznych, do narysowania realistycznej symulacji wnętrza, starczy nam wyobraźnia. Przed rozpoczęciem trzeba dać sobie moment na wyciszenie, a później najkorzystniej przebywając w przestrzeni którą staramy się umeblować, zastanowić się nad wykonaniem wnętrza.


Gdy nasza córa podrośnie, możemy wzbogacić pokoik o kolejne elementy. Niejedna młoda damulka z pewnością uraduje się z toaletki, przy której będzie spędzała całe godziny, przygotowując się na królewski bal. Można też nabyć małe kuchenki, czy też mini- kasę sklepową- to zależy od zainteresowań naszej królewny. Tego typu zabawki są doskonałe dla rozwoju naszego dziecka.
21/09/13, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.