Sposoby leczenia depresji

Psychologowie i zaciekawieni tematyką ludzkiej psychiki profesjonaliści od lat zastanawiają się, jakie sposoby leczenia tej choroby są najlepsze. Rozważaną przez nich kwestią jest także to, jak zmniejszyć niekorzystne dla psychiki skutki. Leczenie światłem, zwane także światłolecznictwem lub helioterapią polega na podejmowaniu rozmaitych działań, które mają za zadanie zaoferowanie pomocy pacjentom przy wychodzeniu z chorób zwłaszcza o podłożu psychicznym.

Fototerapia jako terapia z wyboru

Popularna od dawna, lecz wciąż stosowana i ciągle na nowo odkrywana technika leczenia światłem, tak zwana fototerapia, w głównej mierze opiera się na sesjach terapeutycznych. Pacjenci poddawani helioterapii najczęściej łączą dwa sposoby leczenia – fototerapię z klasycznymi sesjami psychologicznymi. W dużym stopniu pomaga uporać się z ciężkimi chorobami o podłożu psychicznym, a ponadto nie wymaga ingerencji farmakologicznej w organizm pacjenta.
Lekarz
Specjalistyczny gabinet do światłoterapii z najlepszym sprzętem

Zdiagnozowane mogą być różne objawy zaburzeń depresyjnych. Niektórzy chorzy odczuwają te afektywne zaburzania w mniej szkodliwy dla nich sposób, inni cierpią na łagodniejszy typ depresji. Choroba taka jak depresja sezonowa|depresja charakteryzuje się chronicznie złym nastrojem, odczuwanym przede wszystkim w okresie zimowym, obniżoną samooceną oraz samopoczuciem, a dodatkowym skutkiem jest często obniżony napęd psychoruchowy. Pacjenci z depresją mają najczęściej zaburzony rytm okołodobowy i odczuwają nieuzasadniony lęk - kontynuuj. Depresja jesienna powraca – w jaki sposób się uchronić?

Zobacz również

Troszczmy się o zęby

Chyba nie ma drugiego takiego specjalisty, którego tak bardzo się boimy. Chodzenie do stomatologa przyprawia nas o dreszcze. Najśmieszniejsze jest to, że tego lekarza boją się głównie dojrzali ludzie. Czy to jednak dostateczny powód, aby nie chodzić do stomatologa wcale? Ostatnie statystyki są przerażające. Większość rodaków ma kłopoty ze swoimi zębami. Najgorsze jest jednak to, że także nasze latorośle cierpią na choroby uzębienia.


Osoby szczególnie wrażliwe i o bardzo niskiej samoocenie są niesamowicie podatne na to, by wpaść w sidła tego groźnego zaburzenia psychicznego. Depresja jesienna odczuwana jest niesamowicie silnie przez pacjentów ze stwierdzonym zaburzeniem, gdyż z ciepłego lata powinno się organizm przestawić na coraz krótsze dni, deszczową pogodę i niemożność poradzenia sobie z mnóstwem spraw. Chorzy nie czują radości i przyjemności wykonując czynności, które ich kiedyś cieszyły. Dostarczenie światła za pomocą helioterapii pozwoli im wrócić do dawnego życia.
Podpatrzone na:
17/12/14, 07:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.