Nowoczesne okna drewniane

Mniej więcej dwadzieścia lat temu hitem były okna plastikowe i wszyscy na fali popularności wymieniali na takie właśnie poprzednie. Okna z plastiku mają naturalnie swoje zalety, lecz mają i minusy. To okna drewniane są świetnym rozwiązaniem.

Okna połaciowe
Naturalnie, są trochę droższe niż te zrobione z plastiku, ale przede wszystkim gwarantują o wiele lepszą wentylację pomieszczeń. Wystarczy minimalny błąd w montowaniu plastikowych okien, by zahamowały one ruch powietrza, jednocześnie powodując zawilgocenie wnętrza. W oknach drewnianych taki problem nie ma miejsca ponieważ drewno samo w sobie jest materiałem, który tlen przepuszcza. Naturalnie nie mówimy tu o przeciągach.

Zobacz również

Projekty domów w internecie

dom jednorodzinny
Projekt domu to priorytet, albowiem bez niego nie można zacząć budowy. Powinien on być skrupulatnie oraz właściwie zrobiony, gdyż w przeciwnym razie narobimy sobie bardzo dużo trudności. Projekty takie można pozyskać już zrobione bądź indywidualnie tworzone przez architekta na potrzeby określonego klienta.


Okna z drewna są również zdecydowanie ładniejsze. Nie ma co ukrywać – jest to istotne kryterium doboru okien, przecież wszyscy chcemy mieć piękny dom czy mieszkanie. Okna z plastiku są niespecjalnie ładne, przywołują na myśl skojarzenia z klocowatymi domami stawianymi w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Całe osiedla zastawione dokładnie takimi samymi kwadraciakami z pustaków, a każdy świecący identycznymi trójdzielnymi oknami z plastiku. Nie jest to specjalnie ładny widok.

okna
Obecnie nowoczesne technologie wkraczają i na ten obszar. Możemy już znaleźć okna energooszczędne, które często montowane są w domach energooszczędnych. Są również odpowiednio izolowane akustycznie, zatem nie musimy mieć obaw, że w domu będzie panował hałas.

Dom to bardzo ważna inwestycja dla każdego człowieka. Postarajmy się aby był dokładnie taki, jak chcemy. Nie idźmy na żadne ustępstwa. Okna z drewna są piękne, zapewniają właściwą wentylację, izolują od hałasu i nie trzeba ich będzie wymieniać przez wiele lat dzięki postępowi technologii. Nie oszczędzajmy zatem na oknach, niech nasz dom stanie się doskonałym azylem. okna - polecane - okna (zobacz okna wrocław)
Podpatrzone na: Okna Wójcik
Redaktor: Agata Kwiecień
18/07/12, 10:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.