Słodka terapia

miód
Miód to niesamowity produkt. Znany jest ludzkości od dawien dawna, a mimo to wciąć potrafi zadziwiać swoimi zbawiennymi właściwościami medycznymi. Od pewnego czasu w Polsce można znaleźć dane na temat nowego działu medycyny alternatywnej, opartej właśnie na tym słodkim przysmaku. Apiterapia, ponieważ tak dokładniej określa się leczenie miodem, notuje dużą popularność w Polsce.

Apiterapia stricte opiera się na bezpośrednim leczeniu miodem. Cierpiącym na dolegliwości krwionośne, płucne, pokarmowe i wydalnicze zaleca się jedzenie miodu w sporych ilościach dzień w dzień. Osobom, narzekającym na dolegliwości skóry i hemoroidy, zaleca się częste okłady z tego lepkiego smakołyku.

Znamy także inne odmiany apiterapii. Jeden z sposobów tej medycyny alternatywnej polega na używaniu propolisu, czyli kitu pszczelego. Według znawców z tej dziedziny kit pszczeli posiada zbawienne właściwości dla narzekających na czyraki, odleżyny oraz choroby laryngologiczne.

Apiterapia to także używanie pyłku kwiatowego, czyli rzeczy, z której pracowite pszczoły robią złocisty przysmak. Pyłek wykazuje silne właściwości lecznicze w przypadku wszelkich schorzeń układu pokarmowego.

W apiterapii używa się czasem zdumiewających substancji. Na przykład mleczko pszczele, czyli naturalna wydzielina pszczół. Suplementy, które mają w sobie mleczko pszczele, stosowane są przy wielu rodzajach dolegliwości, m.in. przy chorobach charakterystycznych dla osób starszych.

Apiterapia to nie tylko miód – w ten interesującej odmianie medycyny niekonwencjonalnej przydatność posiada także…jad pszczół. Według znawców jad tych owadów ma znaczne właściwości lecznicze w chorobach reumatycznych oraz przy ulepszeniu procesu zasklepiania się ran.

Zobacz również

Standardowe problemy z zębami

Na pierwszy ząb własnego dziecka rodzice czekają z utęsknieniem. A kiedy się już pojawi, jest to zawsze duże święto. Kolejnym doniosłym momentem w życiu młodego człowieka jest wyrośnięcie zębów na stałe. I choć nieustannie się o tym mówi, organizuje się przeróżne akcje informacyjne na dany temat, to jeszcze dużo dzieci w naszym kraju ma ogromne problemy z zębami.


Nie trzeba już raczej dalej nikogo przekonywać, że miód jest cudownym produktem, który powinien znajdować się w jadłospisie każdej osoby, która pragnie zachować zdrowie i kondycję przez wiele lat.
Redaktor: M.G.P.
18/07/12, 10:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.