Zabiegi botuliną w zmarszczki

Co roku w USA decyduje się na ten zabieg 2,5 miliona kobiet. Do Amerykanek trochę nam brakuje, ale i u nas grono jego fanek stale się powiększa. O czym mowa? O botoksie, który ze zmarszczkami daje sobie radę, jak rozgrzane żelazko z pogniecionymi ubraniami. Pomyśl o tym teraz i błyszcz niczym fajerwerki w sylwestrową noc! Botoks to jedna z najbardziej znanych i najbardziej bezpiecznych metod wygładzania zmarszczek. W badaniu pracowni TNS OBOP ,,Polka i medycyna estetyczna” do stosowania botuliny przyznało się 13% Polek. Zabieg znalazł się w trójce najbardziej pożądanych. zaraz po depigmentacji i peelingu wskazało go 23% badanych. Zwolenników botoksu jest coraz więcej zwłaszcza zimą. Z prostego powodu – każda kobieta chce ładnie wyglądać w sylwestrową noc i w czasie karnawału.


Poznaj swojego bohatera
Psychoterapia grupowa – w grupie siła!

Botoksu po raz pierwszy zaczęto używać w medycynie estetycznej ponad dwadzieścia lat temu. Początkowo służył tylko do wygładzania zmarszczek na czole. Szybko jednak dostrzeżono, że wstrzyknięcie toksyny botulinowej ma wiele dość przydatnych zastosowań. – Otwieranie spojrzenia, delikatne uniesienie powieki, a do tego odmłodzenie uśmiechu, czyli likwidacja opadających kącików ust i zmarszczek palacza wokół warg – to tylko niektóre z popularnych zastosowań botoksu – wyjaśnia specjalistka z Centrum Dermatologii i medycyny estetycznej WellDerm, dr Agnieszka Bliżanowska. „Wyprasowane” zmarszczki to jednak nie wszystko, po zabiegu wyraz twarzy staje się zrelaksowany i złagodzony, oraz bardziej świeży. Właśnie taki, jakiego potrzebujesz na wielkie wyjście.

Sekretne nerwy
Botoks powoduje zatrzymanie przewodnictwa nerwowego między mięśniem a nerwem. Ten ulega relaksacji - nie docierają do niego nowe impulsy, co w efekcie powoduje wyrównanie zmarszczek. Botoks mechanicznie uniemożliwia marszczenie się skóry. Jest lepszy niż najlepszy krem przeciwzmarszczkowy - zatrzymuje „zagniatanie” skóry, skutkuje tym, że zmarszczki się nie zwiększają.

Zabiegi w biegu
Max 30 minut i po kłopocie – tyle mniej więcej trwa zabieg wstrzyknięcia botoksu w gabinecie medycyny estetycznej. Zawsze jednak należy zacząć od konsultacji. Lekarz musi wziąć pod uwagę takie składowe, jak jakość skóry pacjenta, jej napięcie i sprawdzić działanie mimicznych mięśni twarzy. – To obowiązek przy tego typu zabiegu. Trzeba wiedzieć, który mięsień należy osłabić, a który wzmocnić i dobrać odpowiednią dawkę preparatu – tłumaczy dr Bliżanowska. Krótki zabieg estetyczny - (mezoterapia igłowa lubin) i wykonuje się go wykorzystując cieniutkie igły. Efekty widoczne są już po kilku dniach. Na ile to starczy? – To zależy od podanej dawki botoksu i oczywiście indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Jeżeli chcesz szybko odnaleźć zbliżone materiały odnoszące się do analizowanego problemu, zobacz dodatkowe info na innej tego typu stronie.

Efekt jest widoczny średnio od trzech miesięcy do pół roku
– dodaje dermatolog. Dodatkowe inne ofereowane zabiegi które w katalogu ofert znajdują się na tej stronie

Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej <span class="content_italic">Ważne jest doświadczenie</span>
Zabiegi przy użyciu botoksu wykonywane są od wielu lat i można pewnie stwierdzić - są bezpieczne. - <span class="content_italic">Oczywiście najważniejsza jest właściwa technika podania preparatu, dlatego warto zwrócić się do doświadczonego lekarza, który został odpowiednio przeszkolony i używał botoksu przy wielu zabiegach. W ten sposób minimalizujemy wszelkie ryzyko</span> – uważa ekspert w dziedzinie medycyny estetycznej. Botoks nie może powodować nieodwracalnych zmian, bo działanie preparatu jest czasowe, a przewodnictwo pomiędzy mięśniem a nerwem się reaktywuje. [TAG=Toksyna
botulinowa jest nieszkodliwa, jednak nawet tu, jak w przypadku wszystkich zabiegów medycznych, nie można całkowicie wykluczyć ryzyka komplikacji. Ważna jest technika jej wstrzykiwania, dlatego doświadczenie specjalisty jest istotne.


Mężczyźni także mile widziani
Botoks to zabieg, o którym nie powinny myśleć tylko dojrzałe kobiety, najdotkliwiej odczuwające
które potem najbardziej odczuwają problem zmarszczek. – Wiek nie gra dużej roli. Z zabiegów mogą korzystać już 25-latki, zwłaszcza jeśli mają do tego wskazania i chcą złagodzić srogi wyraz twarzy – mówi dr Bliżanowska. Preparat nie jest przeznaczony jedynie dla płci pięknej – Coraz częściej zgłaszają się na zabiegi także mężczyźni, którzy chcą się pozbyć tzw. lwich zmarszczek, czyli „wrogich” fałd na czole. Panom zależy na delikatnym spłyceniu zmarszczek, złagodzeniu oblicza, a nie na ich całkowitym usuwaniu. Coraz częściej wiedzą, że największą zaletą botoksu jest możliwość uzyskania naturalnego efektu świeżej, wypoczętej twarzy, a nie sztucznej maski – podsumowuje specjalista. Jeśli zatem zdecydujesz się wspólnie z partnerem na zabieg, to szanse na to, że Ty zostaniesz królową, zwiększają się.
20/07/18, 09:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.