Wrocław - popularny cel firm

Dzięki znacznemu zainteresowaniu inwestorów Wrocławiem, miasto to zaczęło się dynamicznie rozwijać. Zaraz po stolicy naszego kraju jest ono aktualnie jednym z najogromniejszych rynków powierzchni biurowych w Polsce. Dzieje się tak również, dlatego, albowiem Wrocław jest świetnie umiejscowiony.

Liczy się nie tylko stolica

Najczęściej oddziały tworzone są w okolicy większych aglomeracji. Kraków, Wrocław czy Katowice to najpopularniejsze wybory wśród firm. Jak widać nie tylko stolica jest popularna wśród inwestujących. Powodem tego są bardzo duże koszty najmu biura i najwyższe koszty pracy w Polsce. Inwestorzy wolą tworzyć zakłady w pobliżu pozostałych miejscowości, gdzie dostępna jest identyczna kadra z równie dobrym wykształceniem, ale o wyraźnie mniejszych wymaganiach finansowych. Można przejrzeć oferty - lokale do wynajęcia we Wrocławiu są o ok.40 procent tańsze niż w stolicy. Dodatkowym plusem są oczywiście utworzone SSE, w których firmy zaczynające produkcję płacą trochę niższe podatki. Dlaczego Wrocław jest atrakcyjny dla firm

biuro
Wiąże się to z bezpośrednim połączeniem drogowym z takimi zagranicznymi miastami a raczej stolicami jak Praga, Berlin czy też Wiedeń. Oczywiście też jest bezpośrednie połączenie z Warszawą. W związku z tym bezustannie powiększa się zaciekawienie Wrocławiem najemców, którzy szukają nowych siedzib. Pomimo kryzysu są budowane w dalszym ciągu nowe powierzchnie biurowe we Wrocławiu, które mają do zaoferowania znacznie lepsze standardy aniżeli te, które zbudowano nie tak dawno. Te lepsze standardy to między innymi podwieszane sufity, obserwacja lokalu czy też nowe systemy przeciwogniowe. Biura te są nowocześniejsze i w większym stopniu luksusowe.

Zwróć się do specjalisty

Zobacz również

Jaki sprzęt dla firmy

Thomas-it
Wyposażenie biura w sprzęt komputerowy dla firm, jest czynnikiem generującym jego pracę i wydajność. Z tego właśnie względu, poziom wykonania powinien być najwyższy. Na samym początkuorganizowania biura, należy zastanowić się nad paroma ważnymi kwestiami. Przykładowo, jest to instalacja systemów operacyjnych. Jak dobrać go tak, by był dostosowany do firmy go używającej. Warto także przemyśleć sposób, w jaki zaopatrzy się biura w internet. Do wyboru mamy połączenie kablowe i wi-fi.


Jeśli chcemy najmować swój lokal mieszkalny trzeba skorzystać z pomocy przedsiębiorstw zajmujących się tym. Jeśli poszukujemy biura do wynajęcia, na pewno nam pomogą. Ich usługa polega na kompleksowej usłudze wynajmu, czyli przygotowanie oferty, prezentacja mieszkania, odnalezienie najemcy, sprawdzenie go, spisanie umowy, pobór opłat w trakcie najmu. W momencie gdy najemca zrezygnuje czy też zakończy wynajmowanie naszego lokalu mieszkalnego to przedsiębiorstwo to przyszykuje finalny protokół, rozliczy się z opłat licznikowych a następnie odnajdzie nowego najemcę. Dzięki temu mamy pewność, że mieszkanie nasze będzie wynajęte właściwym i sprawdzonym najemcom. Także firma ta daje nam gwarancję na ciągłość wynajmu.

Wynajem lokali we Wrocławiu czy też innym mieście zobowiązuje do znajomości konkretnych postępowań prawnych. To niekiedy powoduje obarczenie znacznym niebezpieczeństwem, gdy sami na własna rękę chcemy zająć się wynajmem. Oprócz tego jest to czynność pracochłonna i wymaga dyspozycyjności. Dlatego też należy skorzystać z pomocy fachowych firm. Korzystając z ich usług pozyskamy dostęp do ich doświadczenia, wiedzy oraz drogocennych informacji. Wiele tego rodzaju przedsiębiorstw z łatwością można odnaleźć poprzez internet.

źródło: Surfland
Redaktor: S.S.
18/05/07, 09:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.