Alternatywa dla palenia

E-papieros, czyli elektroniczny papieros to najlepsza opcja alternatywna w stosunku do tradycyjnego papierosa i propozycja dla palaczy, którzy nie chcą samodzielnie rzucić nałogu, a przy tym zależy im na zmniejszeniu ryzyka połączonego z wdychaniem niezdrowych substancji znajdujących się w składzie papierosie.

Czym jest papieros elektroniczny?

Papieros elektroniczny wygląda dokładnie tak jak normalny papieros, chociaż w ofercie są też dostępne bardziej efektowne typy, takie jak przypominające długopis. W smaku również prawie nie różni się od normalnego papierosa, a co więcej nie zostawia na języku niesmacznego posmaku; produkuje również dym.

Zobacz również

E-papieros – niemożliwy wynalazek

Elektroniczny papieros to jeden z ciekawszych technologicznych propozycji XX wieku. Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu pomysłodawca e-papierosa mógłby zostać uznany za nieszkodliwego szaleńca, dziś jego patent cieszy się popularnością. Na czym polega innowacyjność tego odkrycia? Głównie na większej liczbie korzyści, niż strat. Standardowy papieros, oprócz nikotyny, zawiera ponad 200 związków chemicznych, z których każda wpływa negatywnie na stan naszego zdrowia.


Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Budowa e-papierosa

Jak sama nazwa wskazuje, e-papieros jest urządzeniem elektronicznym, dlatego niezbędne jest zasilanie. Rolę zasilacza najczęściej pełni akumulator, ale też gniazdko elektryczne czy wejście USB. W budowę e-papierosa, nie licząc pojemnika na płyn, atomizera (to w nim płyn jest podgrzewany do postaci „dymu”) i zasilacza wchodzi także dioda, która imituje żarzenie się. Płyny do papierosów elektronicznych można dostać w licznych wersjach smakowych, m.in. tytoniowych, które mają przywodzić na myśl smak popularnych na całym świecie, marek, do których jest się przyzwyczajonym, ale również owocowych i ziołowych - firma Bista. Odpowiednio do potrzeb, mogą one zawierać od 0 do 3,6% nikotyny.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Zalety elektronicznego papierosa

Najistotniejszą zaletą e-papierosa jest to, że realizuje każdą funkcję typowego papierosa, za to nie przynosi tak samo niekorzystnych skutków (dowiedz się więcej, klikając na ten odnośnik). Dodatkowo, może przyłożyć się do całkowitego rzucenia nałogu poprzez stopniowe obniżenie stężenia nikotyny. Ponadto, elektroniczne papierosy są neutralne dla otoczenia, dlatego można je palić w miejscach publicznych i w obecności osób trzecich. Oprócz tego nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, a co za tym idzie ubrania palacza zachowują swój normalny zapach.

Jeżeli opisywana sprawa jest dla Ciebie pomocna, przeczytaj ponadto więcej szczegółów ortoptystka warszawa tutaj - te informacje również nie mogą pozostać niezauważone!

Dużą zaletą ważną dla tych, którzy dbają o swoje zdrowie i aktywność jest to, że e-papieros nie powoduje spadku kondycji ani nie powoduje kaszlu - sprawdź gilzy Dark Horse.
Redaktor: k.s.
23/10/07, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.