Urlop w Szczecinie lub w Łodzi

loft
Niektóre z dużych miast w kraju cieszą się wielką popularnością i są ogólnie lubiane przez mieszkańców oraz przez turystów, inne mniej. Do tych mniej popularnych zaliczyć można na pewno Łódź. Miasto to ma złą reputację; panuje przekonanie, że nie ma tam żadnych atrakcji. Trzeba jednak wiedzieć, że wbrew stereotypom w każdym mieście znajduje się element wart zainteresowania. Innym przykładem wielkiego polskiego miasta jest Szczecin. To miasto z kolei nie ma złej reputacji. W każdym z nich są punkty warte odwiedzenia i zobaczenia.

Łódź

Zobacz również

Jakiego rodzaju miejscowości warto odwiedzać z młodzieżą?

Krzywy Domek w Sopocie
Organizowanie noclegów dla wycieczek zorganizowanych, które składają się z młodych ludzi nie jest zadaniem prostym nie tylko dlatego, że młodzi ludzie znani są ze swych dużych wymagań. Nie bez znaczenia wydaje się również to, że brak fakultatywnych atrakcji jest w stanie wpływać na młodzież trochę destruktywnie, sprawiając także to, że sami zaczną je sobie organizować. Na szczęście np. w Krynicy (http://www.eholiday.pl/noclegi-krynica_zdroj-20574.html) ten problem został rozwiązany


Miasto to znajduje się w samym centrum Polski, stosunkowo niedaleko od Warszawy. Jest jednym z najbardziej rozległych miast w kraju. Jednym z interesujących miejsc w tym mieście jest ulica Przędzalniana, w pobliżu której określony został geometryczny środek Łodzi.

W gąszczu otaczających nas wiadomości ciężko jest odnaleźć naprawdę pomocne informacje. Dlatego jeśli interesuje Cię tego typu artykuł, to koniecznie zobacz rekomendowane info.

Identycznie jak we Wrocławiu i wielu innych miastach, również w Łodzi oglądać można się most miłości, gdzie pary zostawiają swoje kłódki. Najbardziej rozpoznawaną i reprezentatywną ulicą w Łodzi jest ulica Piotrkowska. Znajduje się tam bardzo dużo sklepów, a także różnych, niekiedy bardzo nietypowych, pubów i restauracji. W mieście regularnie organizowane są różnorodne ogromne festiwale, na przykład w hali Atlas Arena. Uzyskać miejsce noclegowe nie jest trudno. „Hotel w Łodzi” to hasło obejmujące bardzo dużo rozmaitych ofert.

Szczecin

Szczecin to przede wszystkim miasto portowe. Z uwagi na swoją lokalizację w pobliżu wybrzeża, jak i blisko granicy z Niemcami, jest ważnym ośrodkiem gospodarczym. Miasto leży również nad jeziorem Dąbie, które jest jedynym takim jeziorem w Polsce. Jego niezwykłość polega na tym, że kiedyś stanowiło część Morza Bałtyckiego. Charakterystyczną dzielnicą Szczecina jest Plac Grunwaldzki, wokół którego położonych jest spora liczba zabytkowych kamienic. Ponad to w Szczecinie znajduje się wiele pozostałości z czasów opupacji, jak na przykład bunkier przeciwlotniczy, znajdujący się obecnie obok dworca kolejowego. Niewiele osób wie o tym że w Szczecinie znajduje się kino „Pionier”, będące najstarszym kinem w skali świata. Działa ono bowiem nieprzerwanie od 1909 roku. O hotel w Szczecinie lub inne miejsca na nocleg jest raczej łatwo, a zatrzymać się w mieście z pewnością warto.
22/02/02, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.