Nie tylko Zakopane

Jeżeli myślisz o wycieczce w góry, przemyśl, czy nie warto odwiedzić odmienny kurort niż popularne Zakopane. Kraina Tatr chowa w sobie wiele ciekawych miejsc, które są rzadziej odwiedzane przez Polaków. Najlepszym przykładem jest urokliwa Białka Tatrzańska, która jest położona zaledwie 20 km od Zakopanego. Jest to spokojna i mała wieś turystyczna, która oferuje wiele atrakcji dla przyjezdnych.
Tatry
Najlepszym punktem, które zachęca gości z całego kraju, są najpiękniejsze baseny termalne w Polsce. Zostały zbudowane w 2011 i są świetnym wyborem dla ludzi, którzy narzekają na różne dolegliwości. Bardzo ciepła woda skutecznie uspokaja i potrafi usunąć wiele schorzeń. Znakomite baseny (pozostałe wiadomości) termalne w Polsce rekomenduje się gościom mającym przejścia z reumatyzmem.

Lecz Białka Tatrzańska to nie wyłącznie najładniejsze baseny termalne w Polsce. Ta górska wioska oferuje nie lada gratkę dla miłośników zabytków. Warto obejrzeć liczący ponad trzy wieki niewielki kościółek. Postawiony on został całkowicie z drewna i jest słynnym elementem znanego Szlaku Architektury Drewnianej. Można wewnątrz poczuć cudowną atmosferę lokalnej kultury. Jeśli zabytek przypadnie wam do gustu, następnym razem udajcie się na podróż w inne okolice Małopolski, w których są tego typu zabytkowe budowle.

Zobacz również

Najbardziej polecane destynacje – Grecja i Majorka

zdjęcie z wakacji
Majorka jest jedną ze szczególnie lubianych destynacji wśród Polaków, bo gwarantuje niezwykłe emocje. Na Majorce wybierać możemy spośród wielu niesamowitych wycieczek fakultatywnych. Niewysokie ceny motywują dodatkowo do skorzystania z niezwykłej oferty. W kraju trafić możemy na doskonale przygotowanych konsultantów, którzy są w stanie dobrać najlepszą ofertę, całkowicie zgadzającą się z potrzebami wyjeżdżających.


W ciepłe dni Białka Tatrzańska staje się świetną bazą wypadową na wycieczki górskimi szlakami. Jest tu również coś dla zwolenników ekstremalnych emocji - Białka Tatrzańska ma szybką rzekę, na której można pływać specjalnymi kajakami. Górskie obszary doskonale nadają się na loty paralotnią.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.