Nie tylko Zakopane

Jeżeli myślisz o wycieczce w góry, przemyśl, czy nie warto odwiedzić odmienny kurort niż popularne Zakopane. Kraina Tatr chowa w sobie wiele ciekawych miejsc, które są rzadziej odwiedzane przez Polaków. Najlepszym przykładem jest urokliwa Białka Tatrzańska, która jest położona zaledwie 20 km od Zakopanego. Jest to spokojna i mała wieś turystyczna, która oferuje wiele atrakcji dla przyjezdnych.
Tatry
Najlepszym punktem, które zachęca gości z całego kraju, są najpiękniejsze baseny termalne w Polsce. Zostały zbudowane w 2011 i są świetnym wyborem dla ludzi, którzy narzekają na różne dolegliwości. Bardzo ciepła woda skutecznie uspokaja i potrafi usunąć wiele schorzeń. Znakomite baseny termalne w Polsce rekomenduje się gościom mającym przejścia z reumatyzmem.

Lecz Białka Tatrzańska to nie wyłącznie najładniejsze baseny termalne w Polsce. Ta górska wioska oferuje nie lada gratkę dla miłośników zabytków. Warto obejrzeć liczący ponad trzy wieki niewielki kościółek. Postawiony on został całkowicie z drewna i jest słynnym elementem znanego Szlaku Architektury Drewnianej. Można wewnątrz poczuć cudowną atmosferę lokalnej kultury. Jeśli zabytek przypadnie wam do gustu, następnym razem udajcie się na podróż w inne okolice Małopolski, w których są tego typu zabytkowe budowle.

Zobacz również

Ubrania na zimowe wycieczki górskie

snowboard na śniegu
Ogólnie pojęta turystyka górska niewątpliwie zalicza się do absolutnie najciekawszych aktywności fizycznych, jakim tylko może oddawać się dosłownie każdy z nas. W końcu wyprawy po wysokich górach to zawsze niesamowite przeżycie, podczas którego możemy cieszyć się przede wszystkim wspaniałymi widokami i równocześnie zobaczyć, jak sami jesteśmy w stanie radzić sobie z najróżniejszymi trudnościami, z którymi często spotykamy się na szlakach.


W ciepłe dni Białka Tatrzańska staje się świetną bazą wypadową na wycieczki górskimi szlakami. Jest tu również coś dla zwolenników ekstremalnych emocji - Białka Tatrzańska ma szybką rzekę, na której można pływać specjalnymi kajakami. Górskie obszary doskonale nadają się na loty paralotnią.

Zimą zaś Białka Tatrzańska jest cudowną miejscówką dla fanów nart.

Białka Tatrzańska ma aż 4 w pełni funkcjonalne wyciągi narciarskie. To idealny wybór dla tych turystów, którzy stawiają na eleganckie stoki zjazdowe. Zziębniętym nartami gościom rekomendujemy rzecz jasna najlepsze baseny termalne w Polsce, które potrafią rozgrzać każdego.
19/02/02, 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.