Świadectwo energetyczne - rozwiązania dla środowiska w Twoim domu

Świadectwo energetyczne jest analizą jakości użytkowej i rynkowej budynku bądź lokalu. To zaświadczenie, które może wydać jedynie specjalista. Opisuje ilość energii niezbędnej do pokrycia zapotrzebowania związanego z eksploatacją budynku bądź lokalu. Do elementów zapotrzebowania na energię wlicza się: ogrzewanie, ciepłą wodę, wentylację i klimatyzację.
Dzięki ustawie z dnia 19 września 2007 r. o zmianie ustawy prawo budowlane (czytaj: Nowelizacja ustawy Prawo budowlane (styropian dachowy) – 15 październik 2009 r) (Dziennik Ustaw nr. 191 z dnia 18 października 2007 r. poz. 1373) wprowadzono w Polsce system świadectw energetycznych dla nieruchomości o różnym zastosowaniu, a także ich elementów. Ustawa implementuje regulację 2002/91/WE Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z dnia 16 grudnia 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Dyrektywa stanowi część polityki energetycznej UE. Jej rolą jest ograniczenie zapotrzebowania na energię, działa na rzecz ochrony środowiska i bezpieczeństwa energetycznego (na rzecz środowiska działają również inteligentne instalacje elektryczne).

Nowe regulacje położyły nacisk na nadmierne spożytkowanie energii i jej źródeł. Metodyka energooszczędności, oraz wszechobecne dążenie do rozwoju zrównoważonego przekładają się organizację działań ma różnych poziomach organizacji.

Nie obawiaj się, nasze linki (http://bmeters.pl/pl/wodomierze_wielostrumieniowe_suchobiezne/36/) są niezwykle wciągające i, co najbardziej istotne, są zawsze aktualne oraz użyteczne. Jeżeli szukasz jakichś wiadomości, to zapraszamy do nas.

Na spodzie piramidy działań jest osoba prywatna (wynajmujący, dzierżawca, inwestor). Koszt eksploatacji określa komfort użytkowania obiektu. Stanowi o nim m.in.: sposób wykorzystania energii, powierzchnia budynku, typ budulców z których został wykonany, gatunek użytkowanej energii, typ ogrzewania, jakość izolacji przegród i ogromna ilość innych czynników determinujących wzrost zużycia energii


Zobacz również

Budynki ze szkła

Obecnie w Kalifornii konstruowana jest nowa siedziba światowego giganta technologicznego, przedsiębiorstwa Apple. Została pomyślana przy wielkim udziale nieżyjącego już założyciela firmy, genialnego Steve Jobsa. Zamysł olbrzymiego kompleksu pokazuje zamiłowanie błyskotliwego wynalazcy do pewnego przezroczystego materiału. Budynek będzie posiadał wszystkie ściany szklane.

Świadectwo energetyki dla nieruchomości składa się z czterech stron. Termin ważności dokumentu, nie przekracza 10 lat. W ostatniej części dokumentu zapisano zalecenia w zakresie możliwości zmniejszenia zapotrzebowania energetycznego. To najważniejszy fragment certyfikatu zawierający zalecenia stwarzające opcję na zmniejszenie zapotrzebowania na energię konieczną do użytkowania budynku. Sprawia to, że budynek ma wyższą wartość rynkową, ponadto jest proekologiczny i niedrogi w użytkowaniu.
Podpatrzone na: http://iq-building.com.pl/
20/06/23, 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.