Jakie korzyści przynosi stosowanie białka serwatkowego?

Białko jest jednym z najistotniejszych suplementów dla wszystkich osób uprawiających sport, ale największe znaczenie ma dla osób stosujących długookresowy, natężony trening wytrzymałościowy. Jest wymagane przy pogłębianiu masy oraz formowaniu mięśni. Białka zapewniają w organizmie odpowiedni bilans azotowy zapewniając maksymalną stymulację anabolizmu i regenerację mięśni.

suplementy
Whey protein, to białko serwatkowe oferujące wszystkie zalety które znajdziemy w białkach pochodzących z nabiału, ale nie zawiera laktozy i cholesterolu. Może być także stosowane przez sportowców którzy są weganami. Whey protein zawiera też wyższy w porównaniu z innymi białkami nabiałowymi poziom kwasu glutaminowego. Gdy przeciążymy mięśnie, zapasy glutaminy w organizmie są wyczerpywane i powinny być uzupełniane poprzez suplementację.

Sweet Whey wpływa również dodatnio na metabolizm, pracę jelit oraz mikroflorę jelitową, skutecznie wspiera i ulepsza nasz system odpornościowy. Białko serwatkowe jest produktem przeznaczonym dla sportowców, osób aktywnych fizycznie i osób pragnących zmniejszyć masę ciała. Sweet Whey charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów, aminokwasów rozgałęzionych BCAA i glutaminy.

Aminokwasy BCAA, inaczej niż inne białka, nie są degradowane w układzie pokarmowym i w wątrobie, ale od razu bezpośrednio wnikają do krwiobiegu, następnie stymulują syntezę białka w mięśniach. Najkorzystniej spożywać BCAA extra w kilku niewielkich porcjach podzielonych równomiernie i jedzonych przez cały dzień, najlepiej w trzygodzinnych odstępach czasu.

Zobacz również

Wspomóż swój trening czyli skuteczne odżywki.

aminokwasy bcaa
Gdy lubisz ćwiczyć musisz bardzo starannie dobierać produkty,które spożywasz. Nabierając masy ciała potrzebujesz dostarczyć organizmowi więcej makro i mikro elementów. Dlatego aby nasze zdrowie nie szwankowało powinno się przede wszystkim stosować zbilansowaną dietę, która pomoże naszemu przyśpieszonemu metabolizmowi efektywnie wykorzystać składniki, które mu dostarczamy.


suplementy diety
Glutamina jest najlepszym elementem zapobiegającym niszczeniu mięśni oraz zmniejszającym ich bolesność. Jest to hormon, który ma znamienny wpływ przy redukcji wagi, pogłębia masę mięśniową i gęstość kości. Jest skuteczny także przy zmniejszeniu bólu w mięśniach spowodowanego obecnością kwasu mlekowego, dzięki czemu można ćwiczyć o wiele dłużej.

Dość duże zapotrzebowanie na białko w sporcie, przy równoczesnym założeniu, aby danie nie było ciężkie i niezbyt duże otworzyło drogę odżywkom wysokobiałkowym, które mają częściowo pokrywać zapotrzebowanie na materiał budulcowy.

Jeżeli interesuje Cię tematyka poruszana w niniejszym artykule, sprawdź pełną ofertę (https://villapeonia.pl/), a z pewnością okaże się ona dla Ciebie godna uwagi.

Są świetnym pożywieniem gdyż występujące w nich białko jest w postaci dobrze wchłanialnych hydrolizatów.
23/11/21, 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.