Buty do piłki

Cywilizacja, rozwijająca się komputeryzacja, przyspieszający, niezdrowy wyścig po sukcesy w karierze czy jak najlepsze oceny w szkole sprawiły, że niewielu spośród nas dba odpowiednio o formę fizyczną i zdrowie. Dotyka to między innymi młodych, którzy, siedząc w domu przed komputerem, buszując w sieci, nie dość, że powodują u siebie drobne zmiany w procesach poznawczych i sposobie przyjmowania nowych wiadomości, które są obce dla naszej natury, ale też opychają się niezdrowymi przekąskami, które tuczą i jedynie utrudniają wszelki ruch, zniechęcają do wychodzenia na podwórko i gier z przyjaciółmi, nie wspominając o właściwym uprawianiu sportu.

piłka nożna
W jaki sposób popychać młodych do sportu? To dość trudny problem, bo młodemu człowiekowi niełatwo uświadomić, że to, co robi teraz, ma niemały wpływ na to, co będzie za dziesięć czy kilkanaście lat, a mowa tu wszak o czymś bezcennym: o zdrowiu, kondycji układu ruchowego, odpowiednich reakcjach na choroby, dobrej masie ciała. Zaniedbując błędy w tych tematach narażamy siebie lub nasze dzieciaki na wielkie szkody, które później niezwykle trudno naprawić, nawet dysponując sporymi pieniędzmi. Nie jest to łatwe, ale nie jest niewykonalne.

Zatem warto zacząć myśleć już w tej chwili o tym, co przyjdzie za kilka czy kilkanaście lat. Zwłaszcza wśród chłopców tak dużym zainteresowaniem cieszy się piłka nożna – wykorzystajmy to. Trudno oczekiwać od dzieciaków, by te od razu z zaangażowaniem, wyciskając z siebie mnóstwo potu, uczęszczały kilka razy w tygodniu na treningi do zawodowych klubów, ale nie da się dostać wszystkiego w jednej chwili. Zachęcajmy młodzież do zabaw za piłką. Wystarczy kawałek równej nawierzchni i trzepak, by móc zagrać fajny mecz. A kiedy już okaże się, że dziecko jest zaintrygowane sportem na tyle, by zacząć trenować w miarę profesjonalnie, nie skąpmy pieniędzy na zachętę. Dobrane buty piłkarskie, ochraniacze na łydki, czasem rękawice bramkarskie, to spory wydatek, ale niezbędny do tego, żeby dzieciak jeździł na treningi. Oprócz tego tego typu prezent z pewnością zwiększy i podtrzyma zapał do wysiłku na boisku: czy to na pobliskim Orliku, czy w miejskim sportowym klubie, w kategorii juniorów. Zawodowe buty piłkarskie w społecznościach chłopaków z osiedla dadzą jeszcze jedną korzyść. Jest to niemały prestiż, więc młody chłopak nie tylko będzie cieszył się lepszym szacunkiem wśród kolegów. Przy odrobinie szczęścia odszuka się wśród grupy wieloletnich partnerów do zabawy z piłką, a to zmierza do tego, co najważniejsze: regularnej aktywności fizycznej, radości z wysiłku i długiego zdrowia. ale - poznaj więcej -


Zobacz również

W jaki sposób zatrzymać zdrowie w właściwym stanie?

ręczniki dla dzieci
Zachowanie zdrowia jest dla wielu z nas niesłychanie ważnym celem. W toku czynienia przez nas przeróżnych czynności dnia codziennego nasze organizmy niejednokrotnie wystawione są na negatywne działanie bakterii oraz wirusów, które w rzeczy samej mają wyjątkowo destrukcyjne działanie.
Redaktor: Tomasz Wojtynek
18/07/12, 10:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.