Fototapeta - pomysł na pustą ścianę

W aktualnym projektowaniu wnętrz bardzo popularne stało się malowanie lub ozdabianie każdej ściany w inny sposób. Teraz to już nie tylko zabawa samym tylko kolorem lecz coraz śmielsze rozwiązania w postaci trójwymiarowych paneli, strukturalnych tynków lub gustownie dobranej do charakteru wnętrza fototapety.
Jest wielu takich, którym fototapeta kojarzy się źle. Wywołuje wspomnienia sprzed lat, kiedy to w sprzedaży były dostępne fototapety w niewielkiej liczbie wzorów, do których bez cienia wątpliwości zaliczyć można palmy na plaży. Był to wyjątkowo popularny obrazek, którego popularność szybko przemieniła się w tandetę i zaczęła symbolizować zły gust. Wynikało to głównie z faktu, że jeżeli już, ktokolwiek miał w domu fototapetę to można było zgadywać, co ona przedstawia, nawet bez jej zobaczenia. Dekorując wnętrza nikt przecież nie lubi mieć tego, co co jest już „oklepane” i każdy pragnie, aby jego mieszkanie było wyjątkowe.

Salon, fototapeta miasto nocą
Aktualnie wiele się zmieniło, a dzięki pomysłom współczesnych projektantów wnętrz fototapety znów stały się bardzo popularne. Zrobienie wyjątkowej fototapety na zamówienie, nawet bardzo wymyślnej, nikogo nie zaskoczy i nie stanowi najmniejszego problemu dla twórców takich dekoracji. W pierwszej kolejności trzeba przemyśleć jaki efekt końcowy chcemy uzyskać przy pomocy fototapety i jakiej wielkości jest pomieszczenie, w którym chcemy ją zamieścić. W małych wnętrzach lepiej sprawdzą się fototapety na przykład przedstawiające przestrzenny pejzaż. Dzięki takiemu zabiegowi możemy wizualnie nadać głębi naszej przestrzeni i ją powiększyć.

Zobacz również

Fototapety oryginalną formą ozdoby ścian

Twoja Galeria
Niemal każdy z nas ma w domu jakiś plakat lub obraz. Najchętniej w pokojach wieszamy reprodukcje prac najwybitniejszych twórców lub plakaty ulubionych kapel czy postaci z filmów. Lubiane są także abstrakcje i nietypowe wzory robione na indywidualne zamówienie. W ciągu ostatnich kilku lat bardzo popularne stały się fototapety. Prawdopodobnie nic tak nie ociepla surowego wnętrza jak ciekawy grafika na ścianie. Być może właśnie dlatego decydujemy się na zakup obrazów.


Dużym zainteresowaniem może się poszczycić również fototapeta wydrukowana ze zdjęcia przejdź sprawdź przykłady. Za jej pomocą można bez większych komplikacji urealnić własne projekty i zamówić fototapetę z własnego zdjęcia na przykład zdjęcia naszego dziecka, zdjęcia z wakacji żyrandole (więcej szczegółów) ze ślubu. Taka dekoracja z pewnością uczyni nasze wnętrze wyjątkowym, będzie jedyne w swoim rodzaju, a nam samym pomoże poczuć, że mieszkanie, w którym jesteśmy jest naszym miejscem na ziemi.
17/11/18, 08:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.